Návštěvníci, obsluhovaní třemi sty dívek a chlapců v krojích, si pochutnají na tom nejlepším od českých sládků, vinařů, řezníků, uzenářů, pekařů a cukrářů.

České pivovary loni opustilo téměř 23,6 miliónu hektolitrů moku. Takový rekord je třeba oslavit, řekli si zakladatelé festivalu, a doufají, že založí tradici. „Pivovary sice pořádají spoustu regionálních slavností, ale národní žádnou. To chceme napravit,“ říká ředitel Českého pivního festivalu Jan Hübner.

Když vám orosený půllitr nic neříká

Kdo pivko nerad, může zajít do vinného stanu. Na výběr vín, která tam budou, dohlížel Cech českých vinařů a Vinařský fond.

V dalším stanu s názvem Tretter’s bar se zase předvedou barmani s mícháním alkoholických i nealkoholických koktejlů. Festival potěší i jiné smysly než chuťové.

Sjedou se sem umělci z celé republiky - muzikanti, soubory, mažoretky, tanečníci. Každý večer se představí některý ze známých zpěváků a skupin.

Dětem je k dispozici zábavní park s atrakcemi a na 1. června připravili pořadatelé Pivního festivalu Dětský den. Ani psy není třeba nechávat doma, mohli bychom je ošidit o psí pivo.

Pivo je národním nápojem

O tom, že jsme národ pivařů, není pochyb. U 99 procent dotázaných Centrem pro výzkum veřejného mínění je pivo vnímáno jako součást české kultury. Za národní nápoj je považuje 95 % Čechů a 92 % lidí v něm vidí věc, kterou se můžeme chlubit v zahraničí. Za nejlepší na světě má české pivo 78 procent Čechů.

Chutě si můžeme dělat na zabijačku od strejdy, grilovaná kolena, rožněného býka, speciální festivalové prkénko, sladkosti a vegetariánská jídla, 30 druhů piv točených do skleněných džbánků. Jednotnou měnou bude pivní tolar v hodnotě 39 Kč. To je i cena jednoho půllitru. Vstupné 120 Kč.