Horolezci měli připravené čtyři trasy, po kterých se dostávali na vrchol Mt. Everestu. Samotný výstup byl zahájen v sobotu v šest hodin ráno a pokračoval celou noc až do neděle. Jako první vyrazili sólolezci, expedice začínaly průběžně celé dopoledne.

.: Když na Mt.Everest, tak nesmí chybět ani lyže.foto: Archiv organizátorů

V noci část horolezců pokračovala ve výstupu. Ostatní mohli přespat v Base Campu (základním táboře) na hřišti vedle Pomníku obětem komunismu. V noci na trasách pobíhal i pravý Yetti, který nebyl ani nebezpečný jak vypadal. Horolezci měli od organizátorů po celou dobu zajištěné občerstvení i lékařskou pomoc.

.: Stejně jako na Everestu horolezci zdolávají různé překážky, tak ani na Petříně to nebylo jen tak jednoduché. foto: Archiv organizátorů

Bylo zaregistrováno 34 expedic, celkem asi 200 lidí. Horolezci na samotném vrcholu dostali diplomy a čokoládové medaile na provázku. Další pak získali certifikát himálajského tygra.

.: V expedicích se členové střídali, to znamená, že nahoru cestovala knížka , do které se zapisovali vystoupané metry. Ostatní nabírali sílu v táboře.foto: Archiv organizátorů

.: Boby nemají, ale lyže a sněžnice jsou v tomto přípdě nutnou výbavou.foto: Archiv organizátorů

Stejná akce o pokoření Mt.Everestu na Petříně se poprvé konala v roce 1983. Gymnasion klub už tehdy uspořádal první výstup na střechu světa. Akce tehdy měla takový úspěch, že si vynutila další opakování.

.: Po trasách se pohybovali i různoroadá stvoření, například tady dochází k odkontaminování Everestu. foto: Archiv organizátorů

.: V sobotu se počasí povedlo, dobrá nálada vydržela do pozdních hodin. foto: Archiv organizátorů

Celá akce odkazuje na historicky první dobytí bájného himalájského vrcholu. Od 20. let devatenáctého století se vrchol Mt.Everestu pokusilo zdolat několik expedicí. Ale jako první se vrátila z vrcholu expedice Edmunda Hillaryho a Tenzinga Norgaye. Vrchol nejvyšší hory světa byl pokořen 24. května 1953.

.: Výstup prověřil fyzickou kondici účastníků.foto: Archiv organizátorů

Šťastní horolezci na vrcholu petřínského Everestu.foto: Archiv organizátorů