Pravdou ale je, že muži své partnerky často k dámským jízdám přímo vybízí. Většinou asi proto, aby se vyhnuli činnostem, pro které nemají pochopení nebo nadšení, což jsou naříklad nákupy, kurzy vaření, návštěvy muzejí, galerií a botanických zahrad. Konkrétní typy na některé damské jízdy naleznete na serveru VIPmag

Dámské jízdy podniká stále více pracovně vytížených žen kolem 30ti a 40ti let. Ne všechny však cestují s kamarádkami, mnoho žen si objednává výlet sólo. Méně neobvyklé jsou nyní i mezigenerační dovolené. Ty podnikají ženy se svými dcerami a mnohdy i matkami.

Nyní ženy říkají: "Teď je řada na mně"

Dámské jízdy jsou výrazným kulturním i společenským posunem. Ještě před třiceti lety bylo nepředstavitelné, aby jela žena na dovolenou bez své rodiny. Ta, která cestovala bez manžela musela snášet otázky na manželský život a jeho nedostatky či problémy. Ženy se tradičně staraly o blaho a štěstí celé rodiny, zatímco muži a děti podnikali výlety a různé akce s kamarády.

Avšak více žen má v dnešní době zaměstnání, proto si mohou cestování dovolit. Navíc v dámských jízdách spatřují příležitost, jak opět navázat přátelství z dětství nebo z vysoké školy. Povyražení s ostatními ženami je ideální šance, jak opět dobít baterie a omládnout.

Poptávce odpovídá i nabídka

Různé cestovní kanceláře, hotely a jiné společnosti nabízejí stále častěji speciální balíčky a komfort určený pouze ženám. Dlouhodobý nárůst těchto služeb je známkou, že se nejedná pouze o krátkodobý trend.

Pravou relaxaci ženy poznají mnohdy jen bez mužů.Pravou relaxaci ženy poznají mnohdy jen bez mužů.foto: Profimedia

Mezi nejoblíbenější dovolené patří pobyty plné hýčkání a rozmazlování. Takové výlety zahrnují ubytování v různých lázních a wellness hotelech, nebo výletní plavby kolem pobřeží. Neméně žádané jsou i specializované výlety. Některé agentury nabízejí dovolenou se zaměřením na ochutnávku vín, běhání nebo dokonce i pletení.

Podobné jsou i poznávací zájezdy, při kterých je možné se naučit vařit tradiční pokrmy, vytvořit si vlastní parfémy nebo vyrábět umělecké předměty.

Dobrodružství v džungli velkoměsta

Některé ženy, touží po dobrodružství. Mnohdy jim je kolem padesátky a vydávají se například do exotických zemí, účastní se potápěčských kurzů a jezdí na koni po národních parcích a po horách. Pro milovnice čilého ruchu jsou organizovány výlety do velkoměst jako je například New York, Las Vegas, Paříž, Londýn a další. Tato města jsou plná života a je v nich mnoho příležitostí k zábavě, od nákupů přes muzea až po bary.

V poslední době jsou populární i ekologické cesty. Ty směřují do míst s krásnou přírodou. Ubytování je pak zajištěno mimo velké hotelové řetězce, takže v útulných penzionech, historických hostincích, na farmách se solárními panely nebo v malých hotýlcích. Zahrnuty jsou i aktivity jako jóga, turistika, surfování a běžkování. Ekologické je dokonce i stravování. K dispozici jsou například biopotraviny z domácích farem.