Pokud chcete vdechnout trochu té nizozemské atmosféry, neměli byste vynechat jednu z řady půjčoven kol, odkud můžete zhruba za 12 euro na den i s pojištěním vyrazit na projížďku jejich koly "značky ukrajina". Je to totiž zaručeně nejlepší a nejpohodlnější prostředek pro cesty městem.

Cyklisté jsou tu rozenými pány silnic i auta jim tu dávají přednost, kde to jen jde. Navíc Amsterdam rozhodně nelze srovnávat s Prahou či jinými evropskýmy městy, kde spousty aut blokují přecpanou dopravu.

Přátelskou a uvolněnou atmosféru samozřejmě dokresluje množství coffeeshopů, kde si zabalený joint či hačišový muffin či koláček koupíte za několik eur. Všudypřítomná pohoda určitě zláká i zaryté nekuřáky.

Mezi další hodně vyhledávané zajímavosti patří i světoznámé uličky lásky, které však nenabízí nic jiného než unylou podívanou na pohnutý život lehčích žen. Rozdíl mezi amsterdamskými prostitutkami a centrem Prahy či E55 je však markantní, protože pohled na tamní ženy vykonávající nejstarší řemeslo na světě není tak bolestivý jako na ty zhýralé děvy v tuzemsku.

:. Kola jsou na každém kroku a zaparkovat lze takřka kdekoliv. Foto: Novinky/Tomáš Holý

:. Květinové trhy by neměl nikdo vynechat, sehnat tu lze i to, co by v českém květinářství neměly. Navíc je vše o dost levnější. Foto: Novinky/Tomáš Holý

:. Ani Amsterdamu se nevyhnula moderní architektura. Foto: Novinky/Tomáš Holý

:. Jeden obří mlýn je i u centra města. Foto: Novinky/Tomáš Holý

:. Nová knihovna je příkladem úžasné moderní architektury, kterou je možné nalézt přímo v centru města. Foto: Novinky/Tomáš Holý

:. Coffeeshop Abraxas je třípatrový je a největší ve městě. Foto: Novinky/Tomáš Holý

:. Foto: Novinky/Tomáš Holý

:. Spousty kanálů působí přímo idylicky. Foto: Novinky/Tomáš Holý

:. V Amsterdamu samozřejmě nechybí muzeum sexu a erotiky. Foto: Novinky/Tomáš Holý