Jednou z velmi zajímavých destinací je Salt Lake City, dějiště zimních olympijských her 2002. Návštěvníci mají možnost využít slavné sjezdovky i běžecké stopy. V blízkosti Salt Lake City, hlavního města státu Utah, se nalézá několik národních parků a lyžařských center, k nejznámějším patří Park City s termálními prameny. V současnosti slouží jako výchozí bod pro turistické a rekreační vyžití.

Asi nejluxusnějším lyžařským centrem je Colorado. Ve zdejších lyžařských střediscích lyžují američtí politici i filmové hvězdy.

Velmi oblíbeným centrem pro lyžování jsou Blue Mountain, leží v oblasti Ontario tedy u hranic s Kanadou. Denní permanentka na všechny vleky se pohybuje kolem 52 dolarů.

Společnost Lufthansa zveřejnila zvýhodněnou nabídku letenek do USA a Kanady pro letošní zimu. Mezi severoamerickými destinacemi jsou v "novoroční" nabídce zahrnuty také spoje do 13 oblíbených lyžařských cílů ve Skalistých horách. Ceny zpátečních letenek do Kanady, Colorada, Utahu či Nevady přitom začínají již na 12 000 Kč bez poplatků a letištních tax.

Zimní nabídka platí pro lety v období mezi 15. lednem 2006 a 28. únorem 2007, podmínkou je rezervace do 15. prosince 2006. Letenky lze objednat v telefonickém rezervačním centru společnosti Lufthansa na čísle 234 008 234, na stránkách www.lufthansa.com nebo přímo v pokladnách na pražském a bratislavském letišti.