Všelijaké větrem naváté nečistoty, které plavou na vodní hladině nebo se převalují na dně bazénu, musí prostě pryč. Nejde jen o to, že bazén nijak nekrášlí, ale pokud se včas neodstraní, mohou být i zdrojem potíží s kvalitou vody.

Tím nejzákladnějším příslušenstvím, které vám péči o bazén velmi usnadní, jsou síťky.

Speciálně tvarovaná dnová síťka

FOTO: Mountfield

K dispozici jsou dva typy. Tím prvním je síťka hladinová, která, jak už název napovídá, je určena ke sběru plovoucích nečistot. Lehce s ní posbíráte naváté listí, stébla trávy, utonulý hmyz a další drobnosti.

Dnová síťka je vlastně speciálně tvarovaným podběrákem, s nímž ulovíte vše, co klesne ke dnu bazénu, včetně třeba i větších zrnek písku.

Díky plováku se budou chlorové tablety ve vodě rozpouštět postupně.

FOTO: Archiv

Zkušení majitelé bazénů doporučují pořízení těchto pomůcek společně s teleskopickou tyčí a rychloupínacím mechanismem. Spolehlivě pak z jednoho místa dosáhnete i do vzdálenějších koutů bazénu.

A navíc se na tyč dají uchytit i další pomůcky. Například kartáče na odstraňování případných usazenin ze stěn bazénu nebo vakuová vysávací hlava na ruční odstraňování nečistot ze dna bazénu. Funguje ve spojení s pískovou filtrací a jednoduše se připojuje přes skimmer.

Vysávací vakuová hlava využívá sací síly čerpadla v pískové filtraci.

FOTO: Archiv

Při péči o bazénovou vodu oceníte i další šikovnou pomůckou - plovák na chlor. Jde o plovoucí dávkovací nádobu, do které se vkládají chlorové tablety. Ty se pak ve vodě postupně rozpouštějí.

Chcete vědět, jak je voda ve vašem bazénu teplá? Pak si pořiďte teploměr - k dispozici jsou speciální bazénové plovoucí teploměry s bójkou.

 

Drobnosti k bazénu se dají pořídit i v elegantní sadě, která vedle sítěk a kartáče obsahuje vysávací vakuovou hlavu, plovák na chlor, teploměr i šikovný závěsný organizér.

FOTO: Green Line

Veškeré drobné bazénové příslušenství se dá koupit jednotlivě.

Ale k dostání je i velmi hezké designové příslušenství v sadě, které může být i vhodným dárkem.

Vynikajícím pomocníkem při pravidelném čistění bazénu je bazénový vysavač – poloautomatický nebo automatický. Na snímku Galeon FL.

FOTO: Mountfield

Nesrovnatelně vyšší komfort při péči o čistotu ve svém bazénu si však můžete dopřát pořízením poloautomatického nebo plně automatického bazénového vysavače.

Tato speciální zařízení pracují efektivně, neúnavně a dokonce i bez přítomnosti majitele bazénu.