Ztracení návštěvníci poté, co boj s labyrintem vzdali, volali policii, aby jim pomohla dostat se z kukuřičného vězení na svobodu.

Tvar bludiště se letos velmi podařil, návštěvníci se střídavě proplétali sekcemi tvořenými kruhovými a lineárními útvary. Není divu, že se mnohým podařilo ztratit totálně orientaci, a zůstali tak polapeni v kukuřičné záplavě.

Labyrint zabíral letos plochu 24,3 ha.

Labyrint zabíral letos plochu 24,3 ha.

FOTO: David Nishikawa

Bratři Matt a Mark jsou farmáři, kteří přišli na nápad kukuřičného bludiště kolem roku 2000 při vymýšlení způsobu, jak podpořit prodej dýní ze svých polí. Od té doby je labyrint každoročně neodmyslitelnou součástí tamních dýňových slavností.

Tvorba bludiště si samozřejmě žádá pečlivou přípravu. Mark nejprve nakreslí plánek bludiště na počítači v excelu. Pak už se může začít se setbou a následně s prosekáváním cestiček. Do práce se pravidelně zapojuje nejen celá rodina, ale také přátelé, a dokonce i místní basketbalový a fotbalový tým.

Každé bludiště začíná jako plánek vytvořený pomocí tabulkového programu na počítači.

Každé bludiště začíná jako plánek vytvořený pomocí tabulkového programu na počítači.

FOTO: Matt Cooley

Každým rokem vzniká zcela nové bludiště s novým tvarem, které je na konci sezóny nemilosrdně sklizeno a zpracováno. To letošní, které má svůj zápis v Guinnessově knize rekordů jako největší na světě, bylo sklizeno minulý týden.