U rodinného domu, na chatě nebo na chalupě. Česku se právem přezdívá bazénová velmoc a při pohledu do zahrad je víc než jasné, že Češi si vnitrozemskou polohu našeho státu a nedostatek přírodních koupališť s kvalitní vodou umí vynahradit. A ti, kdo si ještě bazén na zahradu nepořídili, teď mají jedinečnou příležitost. Zima už je totiž definitivně pryč, díky jarnímu počasí se může s realizací stavby bazénu začít včas a noví majitelé si tak už na začátku léta budou moci plnými doušky bazénu užívat.

FOTO: Mountfield

Správný výběr bazénu může být pro leckoho docela oříškem. Proto je vhodné se obrátit na specialisty. „Naši speciálně vyškolení bazénáři jsou schopni zajet ke každému na zahradu a na místě se zákazníkem probrat nejen naši nabídku, ale i pomoci zvolit ten nejvhodnější bazén. A to s ohledem na jeho individuální potřeby i na dispozice zahrady, kde má být bazén instalován. Zároveň připraví každému nezávaznou kalkulaci včetně bazénové výbavy,“ říká Jiří Dobeš ze společnosti zabývající se výrobou a prodejem bazénů.

Včasné pořízení bazénu navíc znamená dostatek času na úpravy a zkrášlení okolí bazénu, na položení dlažby, výsadbu zeleně nebo zasetí nového trávníku.

FOTO: Calypso

Výběr a nákup bazénu je pouze jednou z částí procesu celé realizace. Ti, kdo vybírají nový bazén, by se měli zaměřit i na to, zda prodejce nabízí i služby spojené s jeho montáží a zapojením. A také na to, jak dlouhou záruku na svoje výrobky poskytuje.

„Pokud se zákazníci rozhodnou pro bazén od nás, zajistíme jim profesionální montáž a zapojení veškerého příslušenství. Novým majitelům také předvedeme, jak nový bazén obsluhovat a jak se nejlépe postarat o vodu,“ dodává Dobeš.

FOTO: Archiv

 

Pár dobrých rad, jak správně umístit bazén do zahrady

  • bazén by měl být na místě s maximálním přístupem slunečního svitu

  • u bazénu je nutné počítat se zpevněnou plochou pro jeho obsluhu a přístup k němu, ale také s relaxační plochou pro výstup osob z bazénu, popřípadě pro umístění lehátek (pokud tuto plochu nenahrazuje například terasa domu)

  • pokud plánujete zastřešení, je potřeba počítat s prostorem za bazénem, kam se zastřešení bude odsouvat

  • stávající nebo novou rostlinou výsadbu je nutné řešit tak, aby v budoucnu, až vyroste, bazénu nestínila

  • pokud je to možné, je lepší volit typ bazénu zapuštěný do terénu

  • bazénovou filtraci a ostatní technologie je nevhodnější umisťovat do prostoru technických místností domu, ne však dále než 15m od bazénu, a ne výše než metr nad bazénem

  • majitelé by měli chránit své soukromí a bazén umístit tak, aby nebyl na očích sousedů ani chodců z ulice, rovněž by při relaxaci neměl rušit případný hluk z okolí, proto je ideální umístit bazén dál od ulice

  • pokud má bazén pomocné technologie, jako jsou například solární panely nebo tepelné čerpadlo, je možné zvážit jejich umístění na plochy domu (střecha, stěny)