V biokrbech se spaluje biolíh, palivo, jehož odpadními látkami jsou vodní pára a oxid uhličitý. Spalování je tedy bezpečné, ekologické a pro používání biokrbu není potřeba žádného speciálního odvětrávání. Velmi jednoduchá je i obsluha biokrbu – stačí do vaničky určené pro palivo nalít biolíh a zapálit krbovými sirkami nebo zapalovačem. Pro regulaci plamene nebo jeho uhašení pak slouží speciální posuvná dvířka.

Výkon biokrbů dosahuje až 4 kW, příjemně tak prohřejí celou místnost.

FOTO: Redakce

Biokrby jsou nejen dekorativním doplňkem, ale také zdrojem tepla. Jejich výkon dosahuje až 4 kW, což znamená, že zvládnou příjemně prohřát celou místnost. Elegantní a moderní biokrby mohou mít různá provedení, téměř vždy jsou však díky svému vzhledu a živému plápolajícímu ohni dominantním prvkem každého prostoru.

Kombinace kovu a žáruvzdorného skla umožňuje pohled do ohně ze všech stran.

FOTO: Mountfield

Biokrby se vyrábí se v kombinaci lesklého nebo matného kovu a žáruvzdorného skla, které umožní pohled do ohně ze všech stran. Kromě velkých biokrbů, které jsou vhodné pro umístění do prostoru, můžete vybírat i další – biokrby nástěnné, které se hodí jak do obývacího pokoje, tak do jídelny, nebo biokrby stolní, které se díky menším rozměrům dají snadno přenést třeba do ložnice.