Darováno od srdce

Vzrostlé keříky mají vůně i květů na rozdávání. Není nic snazšího, než z levandule za pár okamžiků vytvořit milé drobnosti, které potěší naše blízké a přátele. Když svazky s krátkými stonky připevníme k drátku, vznikne věneček na dveře nebo okenní kliku, jednotlivé hrozny a kvítky můžeme nasypat do plátěných pytlíčků a polštářků nebo půvabné porcelánové škatulky ve tvaru srdíčka.

Levanduli je možné naranžovat také do ozdobné misky.

FOTO: Adéla Taitlová, Právo

Vytrvalá krása

Keříky odolných levandulí zahrádku krášlí, jak je rok dlouhý. Od jara, kdy se vybarvují drobná poupátka, přes letní hojnost květů trvající často až do podzimu. V zimě se zase ve středu pozornosti ocitají stříbřitě plstnaté lístky. Vytrvalá je také krása řezaných květů, jejichž vůně, nádherné zbarvení a prostý tvar z nich dělá perfektní floristický materiál. Nad pugétkem v romantické vázičce, kde dělají levanduli společnost rudé růže a nadýchané obláčky kontryhele, se až tají dech.

FOTO: Adéla Taitlová, Právo

Připraveno ke sklizni

Nemá trny ani nežahá. Pečovat o levanduli je potěšení. A co teprve sklizeň! Při každém doteku se uvolňují voňavé silice, které působí relaxačně a svádí ke sladkému snění o slunném jihu. Sběr provádíme podle potřeby už v době vybarvených poupat, ale nejčastěji v létě, když se kvítky pěkně rozvinou. Aby nám náladu nepokazily chybějící nůžky nebo provázek, připravíme si vše potřebné do stylové dřevěné přepravky s přihrádkami, kam čerstvě utržené klásky rovnou ukládáme.

FOTO: Adéla Taitlová, Právo

Večerní rozjímání

Pohodlně se usadit a klábosit s přáteli nebo se ponořit do poslechu oblíbené hudby, přitom obdivovat krásu barevných květů a mihotavých plamínků svíček. A co víc, vdechovat příjemnou vůni, která uklidní před spaním. Jak to ale všechno skloubit dohromady? Poblíž venkovního sezení postavíme skleněné svícny. Do jednoho nasypeme hrst levandulových květů a uložíme na ně čajovou svíčku. Druhý napustíme vodou a mezi průsvitné dekorační kamínky zapícháme čerstvou levanduli na delších stoncích.

FOTO: Adéla Taitlová, Právo

Květy plné chuti

Spolu s tymiánem, dobromyslí, rozmarýnem a šalvějí by levandule neměla chybět na žádném bylinkovém záhoně. Kromě esenciálních olejů, které se využívají ve farmacii, k aromaterapii a výrobě parfémů se květy levandule lékařské výtečně hodí ke kulinářským účelům - jak v čerstvé, tak sušené formě. Jejich chuť víceméně odpovídá tomu, jak voní.

FOTO: Adéla Taitlová, Právo

Používají se k ochucení cukru, soli a octa, připravuje se z nich čaj, dodávají neobyčejnou příchuť a aroma sušenkám, koláčům a džemům, ale i pečenému masu. Levandulí provoněný med produkují včely na farmách, kde se tato skutečně jedinečná rostlina pěstuje.

Zavěsit a usušit

Za předpokladu, že vodu ve váze pravidelně měníme a nestavíme ji na prudké slunce, vydrží řezané květy pěkné asi týden. Když levanduli usušíme, vydrží krásná několik let. Zvlášť vhodným kandidátem pro sušení je kultivar levandule lékařské Hidcote, který si barvu a vůni uchovává celou věčnost. Klásky odstřihneme, svážeme do snopečků a zavěsíme na suché, teplé, vzdušné, nepřímo osluněné místo. Sušící se levanduli můžeme využít ke zkrášlení a osvěžení bytu. Místo hřebíku poslouží dekorativní stylový věšák.

FOTO: Adéla Taitlová, Právo