Podstatně jednodušší a účinnější je vzít si na pomoc tlakovou myčku. Stačí namířit silný vodní paprsek a spustit. Voda vystřelená pod vysokým tlakem (minimálně by měl být 140 bar) má sílu výstřelu z kanónu a všechna špína z chodníků, dlažby na terase nebo kolem bazénu, ale také z fasády, okapů či odtokových rour, doslova odletí.

A přitom myčky v porovnání s klasickou zahradní hadicí jsou velmi úsporné. „Oproti klasickému způsobu se dá s myčkou ušetřit až 80 procent vody. A to je při dnešních cenách vodného a stočného co říct. Navíc člověk ušetří i spoustu času, mytí je totiž nepoměrně rychlejší a účinnější,“ říká odborník na tuto techniku Jan Hradílek.

Vodní paprsek o si s úklidem poradí bez kompromisu.

Vodní paprsek si s úklidem poradí bez kompromisu.

FOTO: Mountfield

K většině myček se dá také připojit rozličné příslušenství. Například rotační kartáč na mytí auta nebo zahnutá koncovka, díky níž se dostanete i do těžko přístupných míst. Na chodníky a dlažby zase platí rotační tryska. A pokud je potřeba z něčeho odstranit korozi nebo starý nátěr, poslouží pískovací souprava, která do vodního paprsku přisává jemný písek a pracuje pak jako velkoplošný smirkový papír nebo ocelový kartáč. A pokud občas potřebujete smýt odněkud i mastnotu, je dobré si podle Hradílka zvolit myčku, která má v sobě zabudováno zařízení na automatické přisávání čistícího přípravku.