Zahradní nářadí už nemusí být zahaleno do nudných tmavých tónů. Stejně tak už jej nemusíme po vykonané práci schovávat do krabice či kůlny. Na trhu se objevují první barevné řady, které jsou navrženy tak, aby zahrádkářům nejen usnadnily práci, ale také je pozitivně naladily. Nové kolekce zahradních pomocníků mají například elegantní fialovou a smetanovou barvu. „Okopávací nástroje už nejsou jen funkční. Uživatele zajímá také design. Chtějí svá zelená království zdobit a krášlit. Tak proč k těmto účelům nepoužít právě motyčky nebo lopatky,“ říká David Procházka, specialista na zahradní nářadí.

Nové a barevné kolekce zahradního nářadí nabízí jako první největší český prodejce zahradní techniky, bazénů a potřeb pro volný čas.

Nové a barevné kolekce zahradního nářadí

FOTO: Mountfield

Kvalita je téměř nesmrtelná

I při koupi drobných zahradních pomocníků bychom měli dbát na kvalitu výrobku. Vybírat bychom měli produkty s nízkou hmotností, ale vysokou odolností. Při okopávání záhonů, sázení a přesazování rostlin totiž nejčastěji dochází k ohýbání nářadí. Tomu se lehce vyhneme, pokud nakoupíme zahradní pomocníky vyztužené skelnými vlákny. Nářadí je tak odolné proti poškození i extrémně vysokým a nízkým teplotám. Životnost takovýchto nástrojů je nadprůměrně vysoká.

Líbivé lopatky, kultivátory, motyčky nebo nůžky ve stylovém provedení práci na zahradě zpříjemní.

Líbivé lopatky, kultivátory, motyčky nebo nůžky ve stylovém provedení práci na zahradě zpříjemní.

FOTO: Fiskars

Pohodlí a zelená planeta

Při volbě zahradního nářadí bychom měli pamatovat i na sebe. Proto je lepší vybírat z produktů, které jsou ergonomicky tvarované, a tak padnou přímo do ruky. Výrobci moderního zahradního nářadí, ale i nůžek nejrůznějších typů, pamatují i na samotné rostliny. Proto jsou například čepele nůžek navrženy tak, aby byl řez hladký a k rostlině extrémně šetrný. Při nákupu nových zahradních pomocníků můžeme udělat malou, avšak prospěšnou věc pro přírodu a celou naši planetu, a to pokud zakoupíme jen 100% recyklovatelné nářadí.

Zahradní nůžky a nářadí už nemusí být nudné.

Zahradní nůžky a nářadí už nemusí být nudné.

FOTO: archiv firem