„Jde vlastně o samostatnou benzinovou motorovou jednotku, k níž se dají pomocí unikátního systému REV&GO jednoduše připojit hned čtyři různé nástavce a nahradit tak jedním strojem křovinořezy, plotové nůžky, prořezávací pilu i fukar,“ vysvětluje Ladislav Roudnický.

Prvním z nástavců, který jsme si vyzkoušeli, byl křovinořez. Jak se ukázalo, lze k němu používat strunovou hlavu i ocelový kotouč. Stejně dobře se s ním dá sekat udržovaný trávník a nekompromisně si poradí i s trávou skoro metr vysokou, křovinami a nálety.

Dalším nástavcem jsou plotové nůžky na úpravu živých plotů. Jsou osazeny 40 centimetrovou střižnou lištou, která se dá pro ještě pohodlnější práci i úhlově nastavit

S třetím nástavcem - prořezávací pilou - jsme pohodlně dosáhli až do výše tří metrů, takže probírka větví v korunách běžných ovocných stromů byla hračka.

A ještě je tu fukar, který otravné hrabání listí mění na zábavnou a rychlou záležitost. Až nadejde čas, dá se prý s ním odklízet i prachový sníh.

Shrnuto a podtrženo: systém MultiMate je přičinlivé děvče pro všechno - na zahradu, na chatu i na chalupu. Spolehlivě zastoupí hned čtyři zahradní stroje: křovinořez, plotovky, fukar i pilu.