Ideální pro pravidelné i nepravidelné sečení vysokých porostů na velkých plochách je samochodná bubnová sekačka. se kterou se dají bez zbytečné dřiny na rovině i ve složitém terénu udržovat velké zahrady i louky. Práce s ní je nejen pohodlná, ale díky širokému záběru žacího bubnu i rychlá. Zvládá dokonce posekat porost vysoký až 1,5 metru (i náletový a velmi houževnatý). Je to díky tomu, že buben je umístěn před samotnou sekačkou. Ta pak seče v otevřeném terénu čelně a není limitovaná výškou trávy, jako je tomu u běžných rotačních sekaček.

U bubnových sekaček (na rozdíl od sekaček lištových, kterým už nejen v Česku zvoní hrana) si uživatelé pochvalují především fakt, že je s nimi možné sekat nejen na rovině, ale i v členitém terénu. Výrazně snadnější je také jejich obsluha a především údržba. Nemusejí se složitě seřizovat a často promazávat, jak je to nutné právě u sekaček lištových. Navíc nechávají bubnovky posečenou trávu srovnanou v úhledných řádcích, takže ji lze dál snadno například sušit.

Přednosti bubnových sekaček

Otočné nože - řezným nástrojem jsou tři speciální nože otočně uložené v zesíleném pouzdru – při případném nárazu na překážku se nůž jen protočí.

FOTO: Mountfield

Vysoký výkon obstarávají moderní 4-taktní motory předních světových výrobců

FOTO: Mountfield

Konstrukce řídítek umožňuje nastavení pro každou postavu a klade minimální nároky na skladování a převoz

FOTO: Mountfield

Šípová kola - pro snadný pohyb v těžších terénech jsou vyšší modely bubnových sekaček vybaveny širšími koly s šípovým vzorem.

FOTO: Mountfield

Další stroje pro sečení vysoké trávy

MOTOROVÉ KOSY – všestranné stroje na sečení běžných trávníků i vysokých porostů. Se širokou škálou lehce vyměnitelných přídavných nástrojů lze zvládnout také likvidaci náletových porostů, rákosí, křovin a dokonce i mýcení tenčích stromků.

FOTO: Oleo - Mac

KULTIVÁTORY – další multifunkční pomocník. K základní motorové jednotce lze mj. připojit jako přídavné zařízení nejen bubnovou sekačku (jednobubnovou nebo dvoububnovou), ale také obracečku sena, nástroje na zpracování půdy a pěstování rostlin, čelní radlici i zametací kartáč, výkonnou sněhovou frézu, drtič zahradního odpadu i populární závěsný přepravní vozík.

FOTO: Kulti/Mountfield

MULČOVAČE – speciální stroje, které díky promyšlené konstrukci rotačních sekacích nožů posečený porost rozemelou na malé kousky, ty zapadnou zpět do strniště, kde dochází k jejich rozpadu. Výborně poslouží všude tam, kde se nechceme nebo nemůžeme zaobírat otázkou, co udělat s posečenou travou.

FOTO: Hurricane/Mountfield