Hlavní doba výsadby cibulovin trvá od září do listopadu. Vhodným stanovištěm je slunné místo s propustnou půdou. Je-li zem příliš jílovitá, rozhrneme pod vysazené cibule alespoň 2 až 3 cm vysoko u vrstvu štěrku, písku nebo keramzitu jako drenáž (vyhneme se tak vzniku různých hnilob).

Při výsadbě cibulovin se vyplatí používat misky - cibule tak nebudou sestupovat níž do země a rostliny budou pěkně kvést.

Řebčík kostkovaný - u něj pozor! Jeho cibulky jsou jedovaté! Vyplatí se vysazování ve skupinách. Půdu před výsadbou zlepšíme kompostem. Je ideální do lemů dřevin nebo do bahenní zóny při březích zahradního jezírka.:.Řebčík kostkovaný - u něj pozor! Jeho cibulky jsou jedovaté. Vyplatí se vysazování ve skupinách. Půdu před výsadbou zlepšíme kompostem. Je ideální do lemů dřevin nebo do bahenní zóny při březích zahradního jezírka.foto: Právo/archiv Rebo

V prvním roce po vysazení cibule nepotřebují přihnojení, protože jsou ještě dostatečně silné. Základní pravidlo při výsadbě: cibule nebo hlízy vysazujeme do hloubky, která představuje alespoň dvojnásobek jejich výšky.

Sněženky (Galanthus) snadno zplaňují a mohou po léta setrvávat stále na stejném místě. Vyniknou před skupinami dřevin, v malých kytičkách nebo i v květináčích.:. Sněženky (Galanthus) snadno zplaňují a mohou po léta setrvávat stále na stejném místě. Vyniknou před skupinami dřevin, v malých kytičkách nebo i v květináčích. foto: Právo/archiv Rebo

Jestliže je ale vysadíme do přílišné hloubky, narostou jen listy a květů se nedočkáme. Cibuloviny mají mnoho nepřátel - chutnají především hrabošům a hryzcům zemním (ti jdou hlavně po tulipánech), proto se vyplatí cibule při výsadbě uložit do drátěných košů, do nichž se vytrvalí hraboši nedostanou.