Hlavní obsah
Nejdůležitější úpravou bylo zařízení nové kuchyně, která je nyní více v rustikálním stylu. Foto: Profimedia.cz

Ze staré drůbežářské stodoly majitelé vykouzlili moderní venkovský dům

Bývalou drůbežářskou stodolu v anglickém hrabství Buckinghamshire, kterou obývaly krůty, předchozí majitelé proměnili v obytný dům. Ti současní mu ale dodali moderní švih, aniž by jej připravili o příjemnou venkovskou atmosféru.

Nejdůležitější úpravou bylo zařízení nové kuchyně, která je nyní více v rustikálním stylu. Foto: Profimedia.cz
Ze staré drůbežářské stodoly majitelé vykouzlili moderní venkovský dům

Stodole se říká Copperkins Barn a přiléhá k ní něco přes tři a půl hektaru pozemků. Jejím současným majitelem je interiérový designér Charles Wilson. Ten se svou rodinou koupil stodolu před šesti lety od lidí, kteří v ní už bydleli, ale tehdejší podoba stavení se mu nezamlouvala.

Rozhodl se tedy dům zařídit a upravit znovu a podle svého. „Bohužel jsme ji (stodolu – pozn. red.) nikdy neviděli před první proměnou, takže netušíme, kolik krůt v ní žilo. Přistěhovali jsme se sem z Highgate v Londýně a před námi dům patřil jednomu páru. Líbil se nám, ale rozhodli jsme se tu udělat nějaké změny, abychom dům přizpůsobili naší rodině,“ řekl anglickému deníku The Sun designér.

Snad nejvýraznější změnou bylo zařízení zcela nové kuchyně, tak aby vypadala více rustikálně. Na míru vyrobený nábytek je ze širokých dřevěných prken nabarvených v tmavě hnědém odstínu. S ním ladí židle z tmavého plastu s kovovýma nohama. Naopak nápaditým kontrapunktem je deska jídelního stolu ze světlého dřeva.

Na kuchyň přes jídelní zónu navazuje obývací pokoj, který má okna od země až ke stropu. Ten kopíruje šikminy sedlové střechy, jejíž krov zůstává přiznaný v interiéru.

Jednopodlažní dům nabízí společně s druhou stavbou, která je na pozemku a slouží jako domek pro hosty, pět ložnic a čtyři koupelny. Na terase se pyšní vířivkou a garáž nabízí stání pro šest vozů.

Designérova rodina se s proměněnou stodolou loučí jen velmi nerada. Stěhuje se ale kvůli lepší dostupnosti ke školám svých malých dětí.

„Svým způsobem, kdyby bylo možné ten dům vzít a přenést si ho s sebou na nové místo, udělali bychom to, protože tohle je náš dům snů,“ posteskl si Charles Wilson.

Takto aspoň doufá, že se v něm bude stejně skvěle cítit i nový majitel, který za něj bude ochotný zaplatit 2,5 milionu liber, tedy v přepočtu zhruba 74 milionů korun.

Anketa
Máte rádi rustikální styl?
Ano, to je šálek mé kávy!
66.8 %
Docela ano.
17 %
Je mi to jedno.
3.4 %
Ani moc ne.
5.4 %
Ne, líbí se mi úplně jiný styl.
7.4 %
Celkem hlasovalo 3256 čtenářů.

Napište nám

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?

Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků