Hlavní obsah
Tento motiv si žádá uměřené provedení. Pokud nechcete, aby interiér působil kýčovitě, volte jednobarevné provedení hvězd na stromky i vzory na tapetách. Foto: Einrichten-design.de, Babatude Boutique

Vytvořte si doma hvězdnou vánoční atmosféru

Pokud si nevíte rady, co s vánočním interiérem a pořád vám připadá, že nazdobenému prostoru něco chybí, pak sáhněte po oblíbeném motivu hvězd. Svítící kousky dodají potemnělým večerům jedinečnou magickou atmosféru, a i z toho nejnudnějšího prostoru se stane kouzelné místo.

Tento motiv si žádá uměřené provedení. Pokud nechcete, aby interiér působil kýčovitě, volte jednobarevné provedení hvězd na stromky i vzory na tapetách. Foto: Einrichten-design.de, Babatude Boutique
Vytvořte si doma hvězdnou vánoční atmosféru

Hvězda je jedním z motivů, který by o Vánocích v interiéru neměl chybět. V různých obměnách se objevuje každý rok, a tak tomu bude i v budoucnu. Právě biblická Betlémská hvězda totiž údajně dovedla tři krále do Betléma v Judeji. Jde tak o motiv, který má svou historii a je neodmyslitelně spjat se symbolikou vánočních svátků.

Výrazné rozměrné svítící hvězdy nechte v interiéru vyniknout jako solitéry.

Foto: Puji, Lime Lace

Ke křesťanským svátkům patří i jiná zázračná světla, která si můžete v interiéru symbolicky připomenout. Světelné řetězy a svítící hvězdy můžete uplatnit venku i vevnitř.

Svítícími hvězdami můžete zpestřit i venkovní stromky.

Foto: Lights4fun

Vyplatí se volit jemné, decentní provedení, které bude působit spíš něžně a jemně. Vyhněte se všem křiklavým a ideálně i sytým barvám. Respektujte podobu hvězd, jak je vídáme na noční obloze. Dosáhnete tak příjemné a nenucené atmosféry a vyhnete se kýčovitému vzhledu.

Klasikou v dekoracích jsou řetězy s motivem hvěz a papírové hvězdy do oken.

Foto: Lights4fun, Ian Snow

Ideální je volit takové kousky, které budou působit jako celá záplava hvězd. K tomu můžete použít i projektory hvězd do interiéru a exteriéru, které na stěnách rozehrají tanec mnoha drobných světélek. Skvěle zafungují i paprsčité lustry. Ty působí noblesním a slavnostním dojmem.

Lustry s drobnými led diodami dodají prostoru mystickou vesmírnou atmosféru.

Foto: Annabel James, Covet House

Ti, kdo chtějí jít s dobou a potřebují mít interiér zařízený podle posledních trendů, mohou sáhnout po hvězdách ve zlatém, bronzovém nebo měděném provedení. Právě teplé metalické odstíny jsou aktuálně velkým hitem. [celá zpráva]

Čajové svíčky svým plamenem prozáří perforované kovové hvězdy i skleněné kousky, které pak budou v interiéru vrhat mnoho efektních drobných odlesků.

Foto: Ian Snow, Grace & Glory

Nebojte se v interiéru využít různé kousky s tímto motivem - plejáda hvězd se postará o decentní, ale působivou atmosféru. Sáhnout tak můžete i po ubrusu nebo servisu s motivem drobných stříbrných nebo zlatých hvězd.

Tento motiv můžete zopakovat i na jednorázovém nádobí a dekoracích na svátečním stole.

Foto: Ginger Ray

Pokud hvězdy zkombinujete i s motivem vloček a užijete sníh ve spreji nebo sněhově bílé huňaté řetězy na stromeček, bílé kožešiny nebo jejich napodobeniny, nemusíte se obávat ani Vánoc na blátě. Atmosféra, kterou vykouzlíte, bude klasické vánoční prostředí plně nahrazovat.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků