Hlavní obsah

Koupelnu si člověk zařizuje v průměru pouze dvakrát až třikrát za život. Poprvé, když se osamostatní, podruhé už s vlastní rodinou a malými dětmi. Dalších podstatných změn se koupelna dočká, když jsou její majitelé ve zralém věku.

Vychytávky pro koupelnu

Při zařizování koupelen byste se neměli nechat strhnout momentální módou, ale spíše myslet na to, že vám koupelna bude sloužit poměrně dlouho. Měla by tedy být nejen krásná, ale i pohodlná a příjmená.

Jemná vanilková barva se v koupelně hned tak neokouká. Foto VilleroyBoch

Při zařizování koupelny je dobré myslet na budoucnost. Zkuste malý test: při výběru nebo umísťování nábytku, sprchového koutu, umyvadla si představte sami sebe za deset nebo patnáct let.

Všímejte si proto kromě designu také ergonomických prvků.V koupelně se dobře uplatní například mobilní nábytek, někteří výrobci si dávají záležet i na detailech jako jsou např. zamykatelná kolečka je jejich používání vyloženě komfortní. Výhodou je to, že  takový nábytkový kus zrovna nepoužíváte, můžete jej odsunout někam kde nebude překážet.

Nábytek v koupelně by měl být praktický. Foto VilleroyBoch

Novým trendem jsou také umyvadla s plochými okraji. Ta slouží nejen jako opěrky rukou, ale i na praktické odkládání předmětů.

Výhodné jsou také vany, které mohou sloužit zároveň jako sprchový kout. Nakloněná ergonomická opěrka zad poskytuje pohodlí při ležení, ty, kteří dávají přednost sprchování ocení zase umístění zástěny.

Sklopná sedátka ve sprchovém koutu oceníte nejen v případě únavy. Foto Ravak

V koupelně také nezapomínejte na madla, a to nejen na ta, která pomáhají při vylézání z vany, ale praktický tvar by měla mít i ta u sprchového koutu. Všestranné využití mají také jednoduchá koupelnová sedátka.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Související články

Výběr článků