Hlavní obsah
Postele s nebesy se stanou novým trendem ložnic pro letošní rok. Nejsou míněné těžké baldachýny, ale jen minimalistické varianty. Foto: Profimedia.cz

Styl roku 2020 bude kovový, žlutooranžový a ekologický

Se změnou čísla v datu přichází i vlna novinek a trendů, které si návrháři, bytoví designéři a mamutí koncerny loni pečlivě připravovali.

Postele s nebesy se stanou novým trendem ložnic pro letošní rok. Nejsou míněné těžké baldachýny, ale jen minimalistické varianty. Foto: Profimedia.cz
Styl roku 2020 bude kovový, žlutooranžový a ekologický

Módní kolekce ovládne žlutooranžová barva marigold a až psychedelické variace puntíků. V interiérech nastupují kovy a jejich vzájemné kombinace, nové postele budou mít v roce 2020 nebesa a káva už bude jen v termoskách.

Zelený směr a pamatování na blaho planety letos podle předpovědí zesílí do té míry, že třídění plechovek a nošení horkých nápojů v termo-hrncích místo papírových kelímků už nebude důkazem dobrého srdce, ale absolutní nutností.

Pokud nebudete mít cestovní termosku, kovové brčko a jasný názor na klimatickou krizi, minimálně od té mladší generace si vysloužíte opovržlivé pohledy.

I druhý zelený trend si pěstí spíše mladší a střední generace, která však představuje kupní sílu a určuje směr, kterým se výrobci vydávají.

Jde o veganství. I ne-vegani totiž mají stále větší zájem o čistě rostlinné produkty. A nejde jen o to, co jíme. Veganský směr ovlivňuje i výrobky kosmetické, šaty a boty, proto jich můžeme s označením plant-based očekávat v regálech letos podstatně víc.

Kovy v interiérech

Vlajkovou lodí novinek v bydlení je letos mix kovů. Zlato, stříbro, cín, železo, měď. Designéři burcují zákazníky, aby se nebáli kombinovat i dva tři různé kovy, například zlatý stolek, bronzové úchytky na skříních a železné květináče.

Překvapením pro běžné uživatele je trend interiérového designu, který plánuje vtrhnout do našich ložnic. Postele s nebesy. Ne ty zámecké s těžkými baldachýny, ale decentní a minimalistická nebesa jen lehce dozdobená závěsnými ozdobami či květinami.

Po dětských postelových domečcích, které válcují klasické postýlky, se tak letos dostane nového výhledu z polštáře i dospělým.

Na mola vtrhne jasná žlutooranžová i puntíky

Nesmrtelné puntíky, kterým v anglofonních zemích nikdo neřekne jinak než polka dot, ovládly hned několik návrhářských kolekcí. Jde o kolekce od Balmaina až po Christiana Lacroix. Uvádí to e-shop Vemzu, který v Česku prodává exkluzivní značky z celého světa.

Barvou roku je jasný marigold, česky měsíček lékařský, který má typickou žlutooranžovou barvu. Na přehlídkových molech se očekává marigoldová mánie, jejíž odstín je kousek od zlaté a připomíná i svou předchůdkyni, hořčicově žlutou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků