Hlavní obsah
Sloni a buvolové od Libuše Niklové Foto: Novinky

V rámci letošní přehlídky Designblok byla k vidění i kolekce těch nejlepších designových produktů pro děti. Vybrali ji studenti Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze.

Sloni a buvolové od Libuše Niklové Foto: Novinky
Studenti vybrali nejlepší designové výrobky pro děti

Výstava toho nejlepšího z dětského designu dostala název "Hraj design!" a představila pozoruhodné hračky do dětských pokojů v moderní podobě a efektním designu.

Studenti z Ateliéru produktového designu, který vede dvojice pedagogů Michal Froněk a Jan Němeček, vybrali ty nejinspirativnější solitéry pro nejmenší a doplnili je svým vlastním pojetím designu pro děti, který vytvořili ve škole.

Roman Kvita navrhl dětskou stoličku s názvem Newton, Jan Čapek zase houpacího býka s názvem Rocking Bully.

Foto: Novinky

Výstava byla interaktivní a její návštěvníci tak měli v rámci přehlídky možnost si představované předměty často i vyzkoušet.

Vozítko od Jerryho Kozy s názvem Torpédo.

Foto: Novinky

Mezi vybranými designovými produkty se objevily i návrhy od Libuše Niklové, která nedávno reprezentovala Českou republiku na výstavě designu pro děti v New Yorku s názvem "Století dítěte: rosteme s designem".

Sáně v moderním pojetí od Adama Šimečka.

Foto: Novinky

Studenti při výběru prací pro přehlídku využili i práci designérů s tradičními materiály. Jednoduché saně ze dřeva tak jistě ocení i řada dospělých.

Roman Kvita navrhl sáně s názvem Raketa.

Foto: Novinky

Kromě tradičně pojatých produktů bylo na přehlídce k vidění i velmi futuristické vozítko, které zapadne do těch nejmoderněji zařízených interiérů dnešní doby.

Karel Matějka navrhl vozítko s názvem Joyrider.

Foto: Novinky

Vybrané výrobky jsou velkou inspirací pro rodiče, kteří chtějí svým dětem pořídit funkční hračku, ale zároveň i dekorovat svůj domov zdařilým designem.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků