Hlavní obsah
Přízemí s patrem spojuje vzhledově odlehčené kovové schodiště, které na zakázku vyráběla společnost JAP. Foto: Lukáš Hausenblas

Starší rodinný dům po rekonstrukci poslouží k práci i pronájmu

Na rekonstrukci rodinného domu došlo ze dvou důvodů najednou. Větší část domu byla určena k pronajímání, menší se měla proměnit ve floristické studio paní Lenky. Prohlídku zahájíme v prostorách k pronájmu, do majitelčina studia vás pozveme příště.

Přízemí s patrem spojuje vzhledově odlehčené kovové schodiště, které na zakázku vyráběla společnost JAP. Foto: Lukáš Hausenblas
Starší rodinný dům po rekonstrukci poslouží k práci i pronájmu

Starší rodinný dům byl během své existence několikrát přestavován a v době, kdy ho majitelé koupili, nebyl v dobrém stavu. Logickým krokem byla tedy rekonstrukce, a to důkladná. Původní zůstala jen střecha a obvodové zdi.

Kuchyňskou sestavu z lamina v dekoru dřeva vyrobil podle majitelčina návrhu truhlář Miroslav Koubek.

Foto: Lukáš Hausenblas

Majitel je profesí stavbař, takže to byl on, kdo se ujal stavební části úprav. Koníčkem jeho ženy Lenky je bytový design, který plně uplatnila v zařizování interiéru domu. Společně vymysleli budoucí dispozici domu.

V podkroví domu vznikla prostorná a světlá galerie, kam majitelé umístili obývací pokoj.

Foto: Lukáš Hausenblas

Pro Lenku to byla hozená rukavice, neboť se nemusela přizpůsobovat potřebám členů domácnosti, tak jako v domě, ve kterém žije, ale mohla zařídit interiér tím, co se líbí jí samotné. Samozřejmě při tom myslela na to, aby se tam budoucím nájemníkům líbilo.

Odhalené trámy a cihlová zeď dodávají pokoji velmi příjemnou domáckou atmosféru.

Foto: Lukáš Hausenblas

Moje představa Skandinávie

„Mám ráda odlehčený skandinávský styl a ten jsem si v tomto domě zhmotnila. Možná někdo namítne, že takhle přesně zmiňovaný styl nevypadá, ale to mi nevadí, já už to velmi dlouho cítím takhle a přesně tomu jsem se chtěla přiblížit.

Mám také vztah ke ‚starým krámům‘, které ráda vysvobozuji z bazarů nebo je dostávám od příbuzných a znovu jim dávám šanci. I když slouží třeba jen jako dekorace v podobě helmy na motorku, rádia po tchánovi nebo kufříku po babičce, v bytě ještě udělají parádu.

Součástí obou ložnic jsou pracovní stolky, takže lze pokoje využívat příležitostně jako pracovny.

Foto: Lukáš Hausenblas

Foto: Lukáš Hausenblas

Do interiéru jsem promítla i své sympatie k přírodním surovým materiálům, a proto jsem zvolila zeď z odhalených cihel, strop z pohledového betonu a nábytek z masivního dřeva nebo aspoň z jeho imitací.

Celé to propojuje kovové schodiště, vedoucí z kuchyně v přízemí na otevřenou galerii s obývacím pokojem. Kuchyň podle mého návrhu vyráběl truhlář Miroslav Koubek, s nímž dlouho spolupracuji.

V koupelně je vana i sprchový kout, to proto, aby byly uspokojeny potřeby milovníků osvěžující sprchy i relaxační koupele.

Foto: Lukáš Hausenblas

Dřevěný nábytek v obýváku z výprodeje z XXXLutz dostal nové dřevěné nohy, čímž se jeho vzhled vylepšil. V patře jsou dále dvě ložnice, v nichž jsou i pracovní stolky,“ ve zkratce popisuje paní Lenka.

Přízemí: předsíň, kuchyň

Foto: Lukáš Hausenblas

Patro: obývací pokoj, ložnice, ložnice, koupelna

Foto: Lukáš Hausenblas

Lucie Martínková, bydlenimagazin.cz

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků