Hlavní obsah
Na stěnách kuchyňské linky můžete zakreslit, kam patří jednotlivé věci. Na záchodě si nemusíte lámat hlavu s pokreslenými zdmi. Foto: Primalex (2x)

Malí umělci často dovedou v čerstvě vymalovaném bytě svými kresbami na zdech rodiče pěkně potrápit. Proto se na ně vyplatí myslet už při zařizování prostoru a pořídit jim stěny se speciální úpravou, která dá všem tvořivým bytostem v domácnosti vítaný prostor pro seberealizaci. Máme pro vás tipy, jak na to.

Na stěnách kuchyňské linky můžete zakreslit, kam patří jednotlivé věci. Na záchodě si nemusíte lámat hlavu s pokreslenými zdmi. Foto: Primalex (2x)
Pro tvořivé děti je ideální zeď vhodná k malování

Z interiéru můžete vytvořit kreativní dílnu díky nábytkovým kouskům s povrchem, který slouží jako klasická tabule. Jejich výhodou je, že dodají prostoru na originalitě a umožní ho zdobit pro různé příležitosti.

Zvolit můžete italské lustry sloužící jako tabule nebo popisovatelné stolky od japonského studia Nenda. [celá zpráva]

Italské osvětelní Cyrcus Lavagna popsatelné křídou má majitelům připomínat školní léta.

Foto: In-es.artdesign

Další variantou je uplatnění klasických samolepů, které také slouží i jako tabule. Ty se hodí hlavně do dětských pokojů, kde nahradí klasické tabule a rodičům umožní psaní vzkazů nebo úkolů na viditelné místo v pokojíčku.

Samolepy ve tvaru zvířátek slouží jako dekorace i jako tabule.

Foto: In-Spaces, Spin Collective

Pokud se vám černá barva příliš nehodí do barevného interiéru, zkuste transparentní nátěr Scripto nebo Smart Wall Paint na stěny, dřevo, lamino i kov, na který je možné opakovaně psát fixou. V interiéru tak můžete zachovat barevnou pestrost. Výtvory fixou na zdech lze jednoduše hadříkem smazat.

Stěny uršené k pokreslení oceníte hlavně v pokojích dospívajících a dětí.

Foto: Primalex

Zvolit můžete i magnetickou úpravu, která umožní vytváření koláží na zdech, nebo přímo barvu Magnetic Paint. Díky tomu se můžete vyhnout zdem polepeným od samolepek a plakátů a nakupování korkových tabulí. Nátěrem můžete také oživit nudný starý nábytek.

Pokud chcete, aby zůstal prostor v čisté bílé barvě, sáhněte po bílé krycí magnetické barvě, třeba Alpina Magneto.

Magnetickou i kreslící tabuli nanesete na stěnu podobně jako běžnou barvu.

Foto: Hornbach

V kuchyni můžete díky takové úpravě psát oblíbené recepty přímo na zeď. Nátěr oceníte i v pracovních kancelářských prostorách, kde takto upravená zeď nahradí klasické whiteboardy a flipcharty a poskytne nápaditý kreativní prostor pro přednášející.

Pobaví i popisovatelné hrníčky na čaj.

Popsatelné hrníčky umožňují psaní zamilovaných vzkazů při snídani do postele.

Foto: The Gift Oasis

Pokud se vám pokreslené prostory líbí, můžete se inspirovat třeba francouzským umělcem přezdívaným Tilt. Ten se rozhodl vyzdobit celý jeden pokoj hotelu v Marseille graffiti.[celá zpráva]

Napište nám

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?

Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

 

Umělkyně Yayoi Kusama zase vyzkoušela, co se stane, když dáte dětem do úplně bílé místnosti tisíce barevných štítků. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků