Hlavní obsah
Dekorativní závěsy v podobě japonské stěny jsou nasazeny na hliníkové trojkolejnici. Foto: www.modernibyt.cz

Paní Helena a její manžel začali s druhou rekonstrukcí bytu, když se odstěhovaly děti z dětského pokoje. Místo něj si paní Helena pořídila pracovnu a později přišla na řadu i vstupní hala.

Dekorativní závěsy v podobě japonské stěny jsou nasazeny na hliníkové trojkolejnici. Foto: www.modernibyt.cz
Po odstěhování dětí proměnili jejich pokoj v pracovnu

Manželé se do bytu nastěhovali už v roce 1975. Tehdy změnili dispozici bytu tak, aby odpovídala požadavkům čtyřčlenné rodiny.

Kuchyň musela ustoupit dětskému pokoji a přestěhovat se do komory. Když se dospělé děti postavily na vlastní nohy, proměna začala znovu.

Původní stav

Foto: www.modernibyt.cz

Dětský pokoj ustoupil pracovně zařízené světlým nábytkem, na které je na první pohled patrné, že patří ženě, která má cit pro barvy, nebojí se kombinovat a poradí si i s malým prostorem.

Původní stav

Foto: www.modernibyt.cz

Nás v redakci potěšilo, že svoje nápady čerpá i z časopisu Bydlení a že jsme tedy svým malým dílem přispěli k této proměně.

Původní stav

Foto: www.modernibyt.cz

Moderní dotyk

Dětský pokoj se sice změnil na pracovnu, ale dětem patří tak trochu dál. Paní Helena totiž pracuje v mateřské škole a svou práci má opravdu ráda.

Ve funkci ředitelky má celou řadu povinností a na práci a na děti asi nezapomíná ani doma. Pracovnu si zařídila v optimistických svěžích barvách a velmi prakticky.

Pokud bojujete s nedostatkem místa, doporučujeme využít prostor nad dveřmi k instalaci skříněk na ukládání sezonních věcí.

Foto: www.modernibyt.cz

Foto: www.modernibyt.cz

Obrazová tapeta se žlutými tulipány, světlý nábytek a jemná zelená s bílou na závěsech ve stylu japonské stěny tvoří příjemný celek.

Chodba, která prošla proměnou před Vánoci, je poměrně malá, ale majitelům se podařilo maximálně efektivně využít stávající prostor a přitom zachovat v místnosti vzdušnost.

Otevřená policová skříňka je dobrým řešením pro uložení šanonů nebo časopisů.

Foto: www.modernibyt.cz

Způsob, jaký zvolili při zavěšování skříněk, zamezí vytvoření kompaktních bloků, které by prostoru ubíraly na jemnosti.

Použití zrcadlových ploch prospělo světlosti. V chodbě samotné totiž okna nejsou, takže všechno světlo tam proniká z ostatních místností.

Vestavěná skříň maximálně využívá celou stěnu a poskytuje dostatečný úložný prostor třeba na sezonní oblečení.

Foto: www.modernibyt.cz

Rodinné dědictví

Jídelna a obývací pokoj si zachovávají svou důstojnou tvář už desítky let a byla by velká škoda na nich něco měnit.

Jídelně dominuje velký kulatý stůl s nádhernými čalouněnými židlemi po prababičce paní Heleny. S čalouněním židlí ladí i květované závěsy na oknech.

Do tak malého prostoru majitelé správně zvolili světlou kuchyňskou sestavu ve vysokém lesku, která světlo nepohlcuje, ale naopak odráží.

Foto: www.modernibyt.cz

Obývací pokoj je zařízen čínským kabinetem, který věnoval Helenině tchyni její pacient. U něho ve stodole pak našli manželé ještě zaprášený, poškozený a pod haldou sena ukrytý psací stůl, který zrenovovali a slouží dodnes.

Pohovka nenásilně doplňuje starožitný nábytek, který manželé dostali na začátku společného života a uchovali si ho dodnes.

Foto: www.modernibyt.cz

Jídelna a obývací pokoj jsou nepochybně duší bytu. Jádrem, které nese vzpomínky rodiny a které vyvolává pocit jistoty a stability. Je pěkné, že majitelé zachovali krásný starý nábytek. Kombinace starožitných kousků s moderními prvky si žádá vkus, kreativitu a odvahu experimentovat.

Paní Heleně se to bezesporu podařilo a výsledkem je byt sladěných protikladů.

Napište nám

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?

Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

 

Martina Paulová, www.modernibyt.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků