Hlavní obsah
Designér Adrian Johnson a jeho pohovka ze starých sedaček z BMW. Foto: Profimedia.cz

Nápady kanadských designérů: sofa jako kolo či sedačka z auta v interiéru

Originální nápady současných designérů nemají obdoby. Jedni se rozhodli ze staré pohovky vyrobit podivné kolo a druzí zase ze sedaček z aut vytvářet klasické nábytkové kusy do interiéru. Oba nápady u Kanady jsou inspirativní pro ty, kdo nevědí co se starými sedadly nebo omšelou pohovkou.

Designér Adrian Johnson a jeho pohovka ze starých sedaček z BMW. Foto: Profimedia.cz
Nápady kanadských designérů: sofa jako kolo či sedačka z auta v interiéru

Kanaďan Adrian Johnson se rozhodl vytvořit si vkusnou retro pohovku ze sedaček svého automobilu, který už dosloužil a byl k mání na vrakovišti. Kožené sedačky byly na rozdíl od vozidla v dobrém stavu a tak mu nic nebránilo je využít ve svém návrhu. Výsledkem je působivý nábytek, který se perfektně hodí do kteréhokoli pánského retro interiéru.

Recyklované sedačky slouží jako sofa

K vytvoření pohovky tento nápaditý designér využil konstrukci ze staré lednice, kterou speciálně upravil. S řemeslnou pomocí tak smontoval nový recyklovaný nábytek, který může ještě řadu let sloužit. Pohovka je pohodlná, nechybí jí loketní podpěrky, obruby ze dřeva a praktické police po stranách na ovladače a časopisy.

Recyklovaných sedaček vzniklo už několik. designér a architekt Johnson chce v jejich navrhování pokračovat.

Foto: Profimedia.cz

Těm designérům, kteří by také chtěli navrhnout podobně originální recyklované kusy vzkazuje: "Obraťte pozornost k těm objektům, které ještě jako předmět k recyklaci neslouží." Podobných sedaček vytvořil designér už několik.

Výlety na pohovce pobaví a neunaví

S podivným nápadem vytvořit z nepotřebného koženého sofa výletní bicykl přišli nadšenci v kanadské půjčovně kol v Ontariu. Výlety na sedačkách se záhy staly velmi oblíbenými.

Na jízdu na sedačce si výletníci berou helmy.

Foto: Profimedia.cz

Zákazníci si mohou buď jen půjčit rám a využít vlastní pohovku nebo si na výlet půjčit celou pohovku. Konstrukce je nastavitelná pro širokou škálu sedacích souprav.

Kožená sedačka, kterou už v interiéru neupotřebíte, může sloužit jako dopravní prostředek.

Foto: Profimedia.cz

Sen líného Honzy se tak stal skutečností, před odjezdem si ale výletníci musí pečlivě naplánovat trasu. Na běžných silnicích by mohli způsobit řadu nehod.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků