Hlavní obsah

Námořnické doplňky vdechnou interiéru prázdninovou atmosféru

V módě jsou letos námořnická trička a tak se i interiéroví designéři nechávají inspirovat modrobílou kombinací. Doplňky do domácnosti v tomto duchu se hodí pro muže i pro ženy a přinesou do interiéru svěží letní atmosféru. Připravili jsme pro vás obrazovou inspiraci.

Námořnické doplňky vdechnou interiéru prázdninovou atmosféru

Interiér zařízený v námořnickém duchu je plný různých odstínů modré barvy. Ideální je kombinace bílé a modré s akcenty červené, která meditativní barevnost lehce oživí.

Pruhovaný hrníček v kombinaci s dekorační látkou opět s pruhy připomene zvlněnou vodní hladinu.

Foto: Novinky

Klasický interiér je možné pomocí několika doplňků v námořnickém stylu lehce přeměnit. Stačí využít pruhované textilie a zbytek interiéru ladit do přírodních barev.

Základem interiéru zařízeného v námořnickém stylu jsou bílo-modré pruhy. Modrá barva by měla být co nejtmavší, ideální je volit královskou modř.

Tričko francouzského námořnictva jako inspirace

Inspirace klasickým námořnickým tričkem přišla do módy hlavně díky Francouzce Coco Chanel. Jednoduchá elegance a jednoduchost pruhů v kombinaci s francouzským smyslem pro přírodní materiály se od té doby v letních měsících často vrací do módy. A nejinak je tomu i letos.

Modrá barva se dobře kombinuje s jakýmkoliv dřevem, stejně jako se hodí k jednoduchému bílému lakovanému nábytku.

Bílo-modrá kombinace působí svěžím dojmem a na pohled uklidňuje a působí meditativně. Pro oživení můžete kombinovat i tóny zelené nebo sytě červené barvy.

Námořnickému stylu sluší i proutěné dekorace. Využít můžete ratan, banánové listy nebo klasické vrbové proutí.

Pruhovaný ručník v koupelně kombinujte s dřevěným nebo lakovaným nábytkem a proutěnými doplňky.

Foto: Novinky

Co se týká motivů, vyplatí se tématicky držet stylu a zvolit například vzory majáků, mořských řas, lodí, racků, kotev apod.

Dobře budou vypadat i motivy mořských řas nebo dekorace z mušlí dovezené z dovolené.

Hrníčky na presso (Thun) s motivem expresivního obrazu dodají letnímu stolování styl.

Foto: Novinky

Na stůl patří talíře podlouhlých tvarů s motivy ryb. Příbory volte jednoduché s dřevěnou rukojetí. Jako zajímavý detail můžete využít mušle na servírování předkrmů nebo je můžete užít i jako slánky či cukřenky.

Talíře s rybím motivem z pražských bazarů.

Foto: Novinky

V interiéru zařízeném v námořnickém stylu s prvky francouzské elegance se budete cítit jako v Saint Tropez nebo na výletě na Riviéře.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků