Hlavní obsah
Nová řada vestavných spotřebičů Generace 6000 klade důraz na vyšší komfort, intuitivnost a především snadnost přípravy pokrmů. Foto: MIELE

Moderní vestavné spotřebiče nabízejí elegantní design i špičkové technologie

Dáváme-li přednost jednoduchému vzhledu, snadnému použití, výkonu a úsporám energie, zaměříme se při vybavování nové kuchyně na vestavné spotřebiče.

Nová řada vestavných spotřebičů Generace 6000 klade důraz na vyšší komfort, intuitivnost a především snadnost přípravy pokrmů. Foto: MIELE
Moderní vestavné spotřebiče nabízejí elegantní design i špičkové technologie

Máme-li navíc kuchyň menších rozměrů, pak právě nás by měly tyto spotřebiče, s nimiž ušetříme i spoustu místa, oslovit. A jaká bílá technika nám usnadní život v kuchyni? Především pečící trouba i mikrovlnka, varná deska, také digestoř, chladnička i myčka nádobí.

Samostatná pyrolytická trouba AKZM 660 IX (24 990 Kč) je vybavena technologií 6. smysl. Díky senzorům, které sledují průběh úpravy jídla, zaručuje dokonalou přípravu pokrmů. Trouba tak šetří čas i spotřebovanou energii.

Foto: WHIRLPOOL

Při výběru spotřebičů také zvážíme, jak často a pro kolik osob budeme vařit. Výhodou je, že všechny spojují nadčasový design, moderní technologie, maximální funkčnost a energeticky úsporný provoz.

Trouby moderní i rustikální

V moderních troubách – moderního i rustikálního vzhledu – vybavených např. 6. smyslem, připravíme pokrm pouhým stisknutím tlačítka.

Pečení je jednoduché díky nabídce desítek přednastavených receptů, které zaručí výborný výsledek pečení.

Ostrůvkový odsavač kuchyňských par X59143MD0 (14 990 Kč) v šířce 90/60 cm, s elektronickým ovládáním tlačítky, lze používat jak v režimu odsávání, tak recirkulace, je vybaven ukazatelem nasycenosti tukového i uhlíkového filtru.

Foto: AEG

Pečící trouba s touto technologií průběžně zaznamenává teplo i v pokrmu a přizpůsobuje tomu průběh pečení.

Takové trouby ušetří 20 % energie a čtvrtinu času proti klasické troubě.

Multifunkční mikrovlnky

Mikrovlnné trouby jsou součástí skoro každé moderní kuchyně, protože nám usnadňují přípravu pokrmů. Ohřejeme v nich nejen hotové, ale i zmrazené nebo chlazené potraviny. Některé zapékají pokrmy dokřupava nebo připraví zdravé jídlo v páře.

Vestavná multifunkční mikrovlnná trouba EMCHD 8145 SW (20 990 Kč) z designové řady BlackLine dokáže nejen rozmrazovat a ohřívat jídlo, ale nabízí také

Foto: BAUKNECHT

Flexibilní varné desky

Také varné desky s moderními technologiemi ušetří až pětinu energie. Jak? Odebírají pouze tolik energie, kolik potřebují v průběhu vaření.

Tak třeba zvolí automaticky ideální stupeň k uvedení vody do varu a signalizují jeho dosažení. Poté sníží výkon, kvůli dosažení maximálních úspor energie.

Nová generace indukčních varných desek SuperPower dává vaření novou dimenzi, rychle připraví chutné a zdravé jídlo a navíc se stane ozdobou kuchyně.

Foto: GORENJE

Varné desky s indukční technologií ušetří až 40 % nákladů na energii, potřebují k vaření i k chladnutí mnohem kratší čas, jsou energeticky efektivnější a bezpečné.

Digestoř je důležitý pomocník

Odsavače par nové generace likvidují nečistoty podle aktuální potřeby, čímž spotřebují méně energie. Poznají, kdy páru odsávat. Zabudované senzory detekují nečistoty a automaticky nastaví výkon odsávání pro optimální kvalitu vzduchu.

Ostrůvkový odsavač EFL10550DX (29 990 Kč) je profesionální výkonné řešení, které udrží vzduch v kuchyni čerstvý a čistý, je vybaven moderním halogenovým osvětlením, takže máte vždy přehled nad stavem připravovaného jídla pod ním.

Foto: ELECTROLUX

Myčky s užitečnými funkcemi

 

Vestavná myčka nádobí SN56N594EU, 60 cm (28 490 Kč) má kapacitu 14 jídelních sad, třídu spotřeby energie A++ a mimo jiné i 6 programů: intenzivní 70 °C, auto 45–65 °C, Eco 50 °C, jemný 40 °C, rychlý 45 °C, předmytí.

Foto: SIEMENS

Myčky s novou technologií poskytují maximální mycí výkon s vynaložením minimálního úsilí. Přizpůsobí množství vody, teplotu a čas zašpiněnému nádobí. Ty, které jsou vybaveny funkcí Power Clean, navíc vyčistí velké nádobí bez nutnosti mytí před vložením do myčky. Takové myčky ušetří až polovinu spotřeby vody, času i energie.

Plně vestavná elektronická myčka LVF74IT (14 990 Kč) na 14 sad nádobí je vybavena horní dělenou zásuvkou na příbory, má 7 programů, je zařazena do energetické třídy A++.

Foto: FAGOR

Chladničky uchovají čerstvé potraviny

Chladničky vybavené nejnovějšími technologiemi uchovají potraviny mnohem déle čerstvé díky aktivní kontrole vlhkosti a teploty.

Při koupi chladniček také dbáme na zařazení přístroje do příslušné energetické třídy, která vypovídá o spotřebě energie. Například chladničky s označením A++ ušetří až o 30 % energie více než chladničky v energetické třídě A+.

Vestavná kombinace chladnička/mraznička KIS 86AD40 (35 990 Kč) je komfortní a bezpečná, vybavená mnoha funkcemi v obou částech, je zařazena do třídy spotřeby energie A+++ a má celkový užitný objem 262 litrů.

Foto: BOSCH

Chladničky s beznámrazovým systémem No Frost zase zajistí optimální množství chladu v celém prostoru díky pravidelné cirkulaci vzduchu.

Dnešní chladničky si poradí i s nedostatkem místa, na výběr jsou chladničky s větším objemem litrů.

Vestavná pyrolytická trouba ZOP37902XK (15 115 Kč) s vnitřním objem 74 l v barvě nerez oceli a úprava proti otiskům s mnoha funkcemi a způsoby ohřevu.

Foto: ZANUSSI

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků