Hlavní obsah
Dvoupodlažní dům je obklopen zelení. Výhled z interiéru do zeleně umožňují velké prosklené plochy. Foto: Petr Hloušek, Právo

Moderní novostavba u Brna přeje pohybu i meditaci

Majitelé dvoupodlažní novostavby kousek od Brna mají rádi pohyb. Umějí si ale také užít zklidňující meditativní prostředí.

Dvoupodlažní dům je obklopen zelení. Výhled z interiéru do zeleně umožňují velké prosklené plochy. Foto: Petr Hloušek, Právo
Moderní novostavba u Brna přeje pohybu i meditaci

Dům je obklopen zelení a byla by škoda připravit se o krásné výhledy do zahrady. Proto stěny v přízemí tvoří velké prosklené plochy, které v případě potřeby zakryjí závěsy či žaluzie.

Pohled na hlavní vchod a vstup do zimní zahrady ze směru od přístupové cesty.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Zasunovací prosklené dveře umožňují průchod z obytné části, ložnice, z místnosti s bazénem na terasu a také do zahrady. Prosklená je i zimní zahrada na opačné straně domu, vchází se do ní z přístupové cesty a ze dvora.

Vedle hlavních vchodových dveří je tak vstup zvenku možný do každé místnosti zvlášť.

Ze zahrady přes terasu vstoupíme do obývací části domu. Okna nahoře patří dětským pokojům, prosklené dveře vpravo ložnici.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Dřevo a patina

Jádrem domu je prostorná a otevřená obytná část v přízemí, která pokračuje směrem do zahrady útulnou terasou s ratanovým nábytkem. Část interiéru blíže k terase slouží jídelnímu prostoru s masivním stolem zhotoveným na míru.

Chodba u hlavního vchodu zahrnuje předsíň a schodiště do patra.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Podél stěn stojí dřevěné úložné skříně a komody dovezené převážně z Indonésie. Po pravé straně se nachází barový pult. Přes něj vidíme do kuchyně, praktického obdélníkového prostoru s moderními vestavnými spotřebiči.

Praktická kuchyňská linka z mořeného dubu a s žulovou pracovní deskou.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Jídelní část v přízemí s designovými lustry nabízí výhledy na bazén i do zahrady.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Jídelní část pokračuje obývákem, ten vytváří uzavřenější prostor, ohraničený pohovkami a křesly. Vzhledem k všudypřítomnému tmavšímu dřevu mají pohovky a křesla světle smetanové potahy z hověziny.

Pohled z obývacího koutu - tmavé dřevo v kontrastu se smetanově bílým zařízením a světlou výmalbou. Na stropě protihluková deska s otvory.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Zadní část sedaček lemují lucerny, květiny a komoda.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Místnost osvětlují stropní bodovky a designová svítidla značek Artemide a Le Patio. Lustr z křišťálových kapek od Kare je zavěšen v patře. Vytváří dojem kapek stékajících spirálou ve volném prostoru podél schodiště do přízemí.

Majitelka domu doplnila interiér svícemi, závěsnými zvonky, lucernami, soškami Buddhů a dalšími drobnostmi, které dotvářejí hřejivou atmosféru domova.

Inteligentní domácnost je řízena tímto nenápadným panelem.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Ze zahrad do bazénu

Z obývací části lze přejít do zimní zahrady jako stvořené pro chvilky pohody a příjemné posezení. Z ní pak pokračujeme ven do dvora nebo na druhou stranu do místnosti s bazénem. Kromě koupání nabízí také výhled do zahrady.

Krytý bazén s vířivkou a protiproudem

Foto: Petr Hloušek, Právo

Bazén o rozměrech 550 x 250 x 134 cm doplňuje barevná světelná terapie, vířivka i s protiproudy se třemi stupni intenzity. Je ideální pro udržování kondice zejména v zimních měsících.

O příjemné klima v místnosti a optimální vlhkost se starají rekuperační jednotka i speciální krycí fólie, minimalizující odpařování vody. Bazén osvětlují stropní bodovky.

Čas na kávu - stylový nábytek v zimní zahradě

Foto: Petr Hloušek, Právo

Přímo nad ním je ve stropě zakomponován stropní podhled barrisol z vysoce tvarovatelné parotěsné polyvinylové fólie. Od jeho hladkého povrchu se odrážejí hladina vody a barevné efekty bazénu. Z něj je možné přecházet přes terasu přímo do zahrady.

Soulad detailů

Rustikální vzhled interiéru podtrhují falešné krovy v šikminách střechy, trámy na překladech oddělující jídelní a obývací část, podlahy z dubového dřeva a stylová krbová kamna.

V interiéru nechybějí ani kamenné obklady, a to v obývací části a podél dřevěného schodiště do patra.

Designové závěsné svítidlo značky Kare a dřevěné schodiště s kovovým zábradlím na míru. Na tmavší stěně u dveří v patře je speciální stěrka, které majitelé říkají kávové skvrny.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Stěny jsou většinou vymalovány bíle. Tam, kde hrozí oděr nebo ušpinění, malíři použili speciální plastické a omyvatelné stěrky, kterým majitelé říkají pro jejich odstíny kávové skvrny.

Stropy v ložnici a v obýváku mají společnou vychytávku – protihlukové designové desky s otvory. Díky nim v místnostech v přízemí nerezonují zvuky a kroky z prvního patra.

Ložnice s výhledem do zahrady a protihlukovou deskou na stropě, která ladí s designovým svítidlem.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Vytápění v domě je podřízeno elektřině. Na střeše je v provozu 45 solárních panelů. Spolu s tepelnými čerpadly voda/vzduch (bazén a obytná část) a vzduch/vzduch se s krbovými kamny a podlahovým vytápěním v přízemí starají v zimních měsících o teplo a v létě o teplou vodu. Útrata za elektřinu velkého rodinného domu je kolem 2400 Kč měsíčně.

Koupelny v zelených a hnědých přírodních tónech

Foto: Petr Hloušek, Právo

Foto: Petr Hloušek, Právo

Celou domácnost, její bezpečnost, dálkové ovládání garáže, nastavení teploty v místnosti, aktivitu rádia, ovládání světel, topení, hudby atd. řídí inteligentní systém INELS.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Napište nám
Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?
Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

 

Technické údaje

Obytná plocha 395 m2

 

1. podlaží: krytý bazén, obývací, jídelní část + kuchyň, zimní zahrada, ložnice, koupelna + WC, technická místnost

 

2. podlaží: 2 dětské pokoje, pokoj pro hosty, koupelna, pracovny Vytápění: solární panely + tepelná čerpadla 

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků