Hlavní obsah
Pracovní deska je osvětlena přímým denním světlem a z okna je pěkný výhled. Vnitřní parapety, stejně jako ty vnější, jsou zhotoveny z pískovce. Okna stíní lněné římské roletky. Foto: Tomáš Dittrich

Zaprášené skladiště proměnili v komfortní garsonku

Původně sloužila stará malá stodola jen jako skladiště. Kvarteto žen ze studia Miramari Design v čele s Monikou Lněničkovou ji obdařilo smysluplnějším posláním. Stodola totiž přímo sváděla k vytvoření odděleného zázemí pro hosty.

Pracovní deska je osvětlena přímým denním světlem a z okna je pěkný výhled. Vnitřní parapety, stejně jako ty vnější, jsou zhotoveny z pískovce. Okna stíní lněné římské roletky. Foto: Tomáš Dittrich
Zaprášené skladiště proměnili v komfortní garsonku

Prázdný skladovací prostor o výměře 45 m2 prošel kompletní úpravou. Původní zůstala jen střecha. Po rekonstrukci trvající necelý rok se ze stodoly vyloupla půvabná depandance – oddělený přístavek, který slouží návštěvám.

Vznikla zde prostorná garsonka se vším potřebným nabízející hostům dokonalé ústraní. To platí i pro majitele, kteří se s nimi nedělí o své soukromí.

Na delší dobu sem mohou přijet i prarodiče a ubytovat se v příjemném prostředí, které nabízí maximální komfort. V souvislosti s přebudováním staré stodoly nekladl majitel žádné požadavky na styl ani použitý materiál. Studiu Miramari Design plně důvěřoval, už v minulosti s ním spolupracoval na rekonstrukci hlavního domu.

„Pro hosty jsme vytvořily otevřený prostor. Nechaly jsme spojenou ložnici s obytnou kuchyní. WC je však od koupelny odděleno,“ vysvětluje záměr studia Monika Lněničková a pokračuje:

„Chtěly jsme udělat celý prostor v našich oblíbených barvách – šedé, hnědé, v barvě dubu a v přírodních materiálech. Vše tlumené, aby žádný prvek nevyčníval a nerušil. Jediným výraznějším prvkem je dřevěný lustr, který měl vlastník objektu už delší dobu a byl rád, že jsme pro něj našly uplatnění.“

Z vyjádření majitele je zjevné, že se dílo zdařilo, a zřejmá je i jeho spokojenost. Hned po dokončení totiž prohlásil, že se sem stěhuje a bude tu bydlet sám a v pokoji.

Slovo designérky

„Pro nás velmi milá zakázka, která příjemně plynula a byla opravdu radostí,“ uvádí Monika Lněničková ze studia Miramari Design, které přetváří bytové i nebytové prostory, poradí si také s exteriéry a navrhne vám i zahrady či terasy. Miramari preferuje nadčasový a neotřelý design, celistvost a preciznost v každém detailu a útulnost odpovídající potřebám klienta.

Lenka Saulichová, www.modernibyt.cz

Zapojte se do naší přehlídky vánoční výzdoby oken

Máte na Vánoce hezky vyzdobená okna? Rádi byste ostatní inspirovali a třeba se i trochu pochlubili? Pošlete nám fotografii své vánoční okenní výzdoby a my z nejpovedenějších příspěvků vytvoříme přehlídku, na kterou se můžete těšit během svátků v rubrice Bydlení.

Své fotografie, třeba i s krátkým popisem či příběhem, posílejte do redakce na adresu bydleni@novinky.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků