Hlavní obsah

Pití vína patří k velmi příjemným činnostem a Češi mají tento nápoj stále raději. Skladování vína má ale svá pevná pravidla, pokud si chcete vychutnávat jeho kvality, vyplatí se je dodržovat.

Jak na domácí vinotéku

Víno byste měli skladovat v tmavých prostorách, ideálně zcela bez možnosti dopadu slunečních paprsků. Světlo totiž může negativně ovlivnit kvalitu skladovaného nápoje, zejména jeho aroma a také barvu. V místnosti, kde vinné lahve uložíte, by také měl být dostatečně vlhký vzduch a konstantní teplota.

Správné skladování vína se vyplatí. Foto Naoko

Pokud jste majiteli vinného sklípku nebo o jeho založení uvažujete, pak ideální teplota v něm by měla být mezi 9 - 13°C, teplotní výkyv by neměl být větší než 1°C. V takovém prostředí mají vína velmi dobré podmínky k tomu, aby mohla dozrát.

Vinotéka pro každého

Výhodou domácí vinotéky je zejména udržení stabilní teploty. Foto Siemens

I v případě, že nemáte možnost vybudovat si vlastní vinný sklípek, můžete mít svou domácí vinotéku. Řešením je pořízení klimatizované skříně na vína. Jde vlastně o jakousi sestru klasické lednice, která má prosklená dvířka a možnost nastavitelné teploty.

Pořizovací cena je od deseti tísíc do několika desítek tisíc korun. Odvíjí se od vybavení a provedení. Na trhu jsou modely například s policemi z dubového dřeva, či kovu. Liší se i provedení vnějšího pláště, oblíbené jsou spotřebiče v nerezu.

Vinotéka jako součást moderní kuchyně. Foto Electrolux

Výhodou je to, že takovou vinotéku můžete snadno přemístit podle svých potřeb, některé modely jsou vybavené kolečky. Tyto spotřebiče mají i jednoduché ovládání, a díky vnitřnímu klimatu budou lahve uložené ve správné teplotě.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků