Hlavní obsah
Trendem jsou jemné květinové dekory i metalické barvy. Foto: Waterdrop, Wild a Wolf, Creative Tops (2x)

Designové lahve mají v domácnosti nejen praktickou, ale i dekorativní funkci

Teplé letní počasí si žádá dodržování pitného režimu. To vám půjde bezpochyby mnohem lépe, když budete pít z lahví se zdařilým designem, které se mohou stát nejen praktickým pomocníkem, ale na kuchyňské lince nebo policích zafungují i jako pěkný dekorativní kousek. Absolutním hitem jsou lahve v metalických měděných a zlatých odstínech.

Trendem jsou jemné květinové dekory i metalické barvy. Foto: Waterdrop, Wild a Wolf, Creative Tops (2x)
Designové lahve mají v domácnosti nejen praktickou, ale i dekorativní funkci

Pokud jste fandové střídmého skandinávského stylu, sáhněte po lahvích inspirovaných designem slavného dánského designéra Arne Jacobsena. Ten ve čtyřicátých letech minulého století navrhl typografii a styl písma a číslic, kterými pak ozdobil mnoho užitných předmětů do domácnosti. Jde o neokázalý, ale efektní design.

Ke stále oblíbenějšímu skandinávskému designu bezpochyby patří lahve s motivem písmen.

Foto: Einrichten design

Pokud chcete opravdu designový kousek, který bude hodně trendy, volte průhlednou lahev ve velikosti sešitu, která je tvarována tak, aby dobře zapadla do pracovních aktovek.

Zajímavým kouskem je lahev, která díky svému placatému tvaru zapadne do kabelek.

Foto: Design Gift Shop

Do minimalistických kuchyní se hodí jednobarevné lahve s černými detaily, které nebudou působit rušivým dojmem. Budou se hodit i do dnešních lehce brutalistních interiérů, kterým vévodí beton, sklo a ocel.

Do minimalistických interiédů volte kousky, které nejsou příliš zdobné, ale dávají vyniknout tvaru.

Foto: Gyrofish, Restoration

Do klasičtěji zařízených interiérů, kterým vévodí kolonialistický styl nebo oblíbený styl Provence či boho, vybírejte doplňky s retro nádechem. Můžete sáhnout po kouscích, které jsou výrazněji dekorovány a působí trochu romantickým dojmem.

Ke klasičtějšímu stylu patří výrazněji dekorované lahve.

Foto: Creative Tops, Beaumonde, Lime Lace

Nadčasovým kouskem, který se neustále vrací, jsou lahve s porcelánovým uzávěrem. Ty jsou efektní dekorací, která neomrzí. Pokud nechcete, aby působily příliš starodávně, vybírejte modely, které jsou hladké a tvarově jednoduché.

Mezi letní motivy patří vzory ryb, chobotnic nebo loděk.

Foto: Einrichten design

Pokud si předměty do domácnosti pečlivě vybíráte a nemáte doma rádi nepořádek, zkuste se seznámit s novým nábytkem navrženým speciálně k jedinému účelu - aby nechal nepořádek zmizet. [celá zpráva]

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků