Hlavní obsah

Už devátý ročník přehlídky současného designu se otevírá své brány v úterý 2. října. K vidění budou práce českých i světových tvůrců, a to na všech možných frontách, které pojímá současný designérský svět. A to doslova od náušnic po automobil.

Designblok - od náušnic po automobil

V Superstudiu Design Bloku budou moci návštěvníci shlédnout například výstavu nizozemské designérky Ineke Hans. "Přivezla jsem do Prahy kolekci, kterou jsem představila už na jarním veletrhu v Miláně, " řekla designérka na pondělní tiskové konferenci.

Designérka Ineke Hans na pondělní tiskové konferenci. Foto NOVINKY/Ondřej Lazar Krynek

Designérská přehlídka se bude konat i mimo karlínské Superstudio - tradičně v Holešovicích, na Starém i Novém městě a také na Vinohradech. "Letos se do přehlídky zapojilo celkem 158 subjektů," vyčíslila ředitelka pořadatelské agentury Profil Media Jana Zielinski.

Tvorba nastupující designérské generace je prezentována v rámci přehlídky "Mléčná dráha středoevropského designu". Návštěvník může zhlédnout "dívčí" inspiraci ze světa labutí od Rakušanky Doris Zaisef až po dynamickou instalaci Laufbahn, kterou přivezli do Prahy berlínští designéři Formfjord. Netradičně pojaté kombinace materiálů zas předvádí švédské studio Folkform.

Design z Berlína - designéři z Formfjord. Foto NOVINKY/Ondřej Lazar Krynek

V rámci přehlídky se mimo nábytku a dekoračních předmětů předvede také móda - předvádět se bude mimo jiné značky Muset, Leeda či DNB. K vidění jsou i originální šperky např. od Věry Novákové, studia BeldaFactory. I automobilisté budou mít na co se dívat - Škoda Auto přichystala premiéru svého vozu Škoda Fabia Scout.

Designblok se každoročně setkává s obrovským zájmem návštěvníků, letošní ročník potrvá až do 7. října.

Letošní Designblok se "oblékl" do chladivé bílé. Foto NOVINKY/Ondřej Lazar Krynek

Znovu v plné síle - tradiční český výrobce UP závody, který v první polovině dvacátého století zaujal především díky nadčasovým nápadům architekta Jindřicha Halabaly. Foto NOVINKY/Ondřej Lazar Krynek

Olgoj Chorchoj nainstaloval svou výstavu do plastové bubliny. Foto NOVINKY/Ondřej Lazar Krynek

Vzpomínka na minulost - výstava Domácí umění věnovaná české lidové tvořivosti je dílem stejnojmenného občanského sdružení. Na snímku v sektorových křesílkách jeho zástupci Pablo de Sax s kolegyní. Foto NOVINKY/Ondřej Lazar Krynek

Místo k osvěžení, které nepřehlédnete. I takto výtvarně se dá pojmout. Foto NOVINKY/Ondřej Lazar Krynek

Mattoni předvedla nový design lahví PET lahví, který pro ni rovněž připravil již osvědčený designér Jan Čapek. V posledních letech firma na vzhled obalů na nápoje velmi dbá a investuje do spolupráce s předními designéry (např. skleněné třetinky od Pininfarina). Foto NOVINKY/Ondřej Lazar Krynek

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků