Zásadou je vybírat bezpečný, protiskluzný materiál. Teprve pak vnímejte vzhled krytiny a v souladu se stylem domu můžete volit přírodní kámen, dlažbu, dřevo, dřevoplast či kamínkový koberec.

Bazény - tipy a rady
Navštívili jsme dům, kde mají bazén v obývacím pokoji
Zapuštěný bazén vydrží desítky let, při výběru nezapomínejte na doplňky
Podle čeho vybírat materiály na podlahu v okolí bazénu

Kamínkový koberec

Chcete originální povrch ze směsi přírodních kamínků a unikátního pojiva? Pak si pořiďte krásný kamínkový koberec. Získáte celistvou plochu beze spár s přírodním vzhledem. Je mrazuvzdorná, vodopropustná, neklouže, je nenáročná na údržbu.

Vybírat lze z několika barevných odstínů, designů a úprav povrchu. Produkt neobsahuje škodlivé látky, je zdravotně nezávadný. Používá se k okolí bazénů, na terasy i k úpravě chodníčků.

Dřevo

Dřevěná podlaha je klasika, patří zejména na terasu u domu. Nepálí do nohou, snadno se čistí (spláchne se čistou vodou a přejede rýžákem s násadou). Je příjemná jak na omak, tak pro bosou nohu.

FOTO: Itadeco

Vhodné jsou tvrdé dřeviny, třeba sibiřský modřín nebo exotické dřevo jako teak, který zvládne i kontakt s vodou.

Pokud nechceme vyšisovanou podobu dřeva, počítejme s pravidelnou údržbou – nátěrem. Podlahu lze klást na sucho, pomocí systému Woodeck, který nabízí dva typy výškově stavitelných podložek.

Dlaždice

Nejčastěji používaný materiál. Cenově dostupný, uspokojí každého: nabízí mnoho tvarových variant, barev, je tvrdý, odolný. Slinuté dlaždice o rozměru 60 x 60 cm a tloušťce 2 cm jsou mrazuvzdorné.

FOTO: Rako

Díky jemnému reliéfu a protiskluznosti R11/B jsou ideální k okolí bazénu, na terasu. Lze je položit přímo do terénu, třeba trávník, štěrk nebo na plastové terče bez použití lepidla a spárovacích hmot.

Kvalita a design jsou k nerozeznání od přírodních materiálů: mají design kamene či dřeva (série Saloon Outdoor).

Kámen

Přírodní kámen je velmi odolný (oblíbená je žula, pískovec), luxusní a nadčasový materiál. Je originální, má jedinečně probarvenou kresbu, která se nikdy nezopakuje.

FOTO: Albixon

Nevýhodou je vysoká cena, náročnější údržba, povrch kamene se za velkých veder rozpálí. Častěji se u bazénů pokládá umělý kámen, který ten přírodní zdařile imituje, a přitom je levnější, má nižší hmotnost, nabízí mnoho velikostních a tvarových variant.

Dřevoplast

Kompozitní materiál (WPC) Perwood je pravý dřevoplast ve složení 50 % dřeva a 50 % PVC, který má v tomto poměru vysokou pevnost a odolnost. Spojuje v sobě nejlepší vlastnosti dřeva a PVC: má přírodní vzhled a díky PVC vysokou trvanlivost s minimálními nároky na údržbu. Je vysoce odolný vůči vodě, parazitům a slunci.

Montáž je rychlá a snadná. Pro budoucí bezproblémovou instalaci zastřešení bazénu se ale doporučuje konzultace s bazénovým specialistou. Perwood WPC je 100% recyklovatelný a šetrný k životnímu prostředí.

Beton a umělý pískovec

Bazénové lemy jsou „na míru“ u mnoha typů bazénů. Nejčastěji z probarvovaného betonu či umělého pískovce od společnosti Pavax. Navázat na ně potom lze plošnou dlažbou na přilehlé terase.

Možností je mnoho, osvědčila se terasa z umělého pískovce, která má vysokou kvalitu a velmi dlouhou životnost.

Vzhled a zpracování zdařile imituje strukturu přírodního kamene. Materiál je probarvený v celém svém průřezu a stálobarevný. Má vysoce protiskluzný povrch, je mechanicky odolný.

Může se vám hodit na Seznamu: