Podle tradice zajíček na Velikonoce nosí čokoládová vejce. Dobroty a sladkosti pak roznáší po zahradách a domech a schovává je tak, aby je děti musely hledat. Často je tento motiv kombinován s prvky připomínajícími zeleň a trávu.

Hravé hodiny oživí nudné interiéry.

Hravé hodiny oživí nudné interiéry.

FOTO: Perkins & Morley, Annabel James (3x)

I v Čechách patřilo k velikonočním zvykům honit zajíce a motivy zajíčků a králíčků jsou součástí mnoha velikonočních dekorací. Ty mají hravého ducha a zpravidla i jasné a světlé barvy. Oblíbené jsou zejména pastelové barvy a syté odstíny žluté, zelené a oranžové.

Zábavné kousky do domácnosti ocení děti i dospělí.

Zábavné kousky do domácnosti ocení děti i dospělí.

FOTO: TakaTomo, Red Candy

Tento motiv se skvěle hodí nejen pro jarní dekorace, ale může zpestřovat i interiéry dětských pokojů a prostory určené pro hry a obecně i pro odpočinek a také pro relaxaci.

Lampičky ve tvaru králíčků nebo zajíců zapadnou do dětských pokojů.

Lampičky ve tvaru králíčků nebo zajíců zapadnou do dětských pokojů.

FOTO: Beaumonde, Koko Kids

V posledních letech se velké oblibě těší severský styl. Tomu je vlastní tvarová i barevná jednoduchost. Pokud patříte mezi fandy tohoto trendu, inspirujte se zajíčky jen volně a uplatněte třeba nápadité boxy nebo zrcadla jen s oušky.

Doplňky s oušky působí originálním dojmem.

Doplňky s oušky působí nenuceně a vkusně.

FOTO: Einrichten-design, Cloudberry Living

Zvířecí motivy byly hodně oblíbené v secesním stylu. Častá byla kombinace zvířecích motivů s těmi rostlinnými a dbalo se na kvalitní řemeslné provedení. Umělecky ztvárněný nábytek s motivy zajíců se proto hodí i do prostor inspirovaných secesí.

Některé kousky zapadnou i do romanticky zařízených interiérů v secesním stylu.

Některé kousky zapadnou i do romanticky zařízených interiérů v secesním stylu.

FOTO: Artisanti

Velikonoční motivy kraslic, slepiček, kuřátek nebo zajíčků dodají interiéru na zajímavosti a prostor rozhodně oživí. Je třeba si ale dát pozor na míchání mnoha barev dohromady. Pestré barvy sice k Velikonocům patří, ale měly by mít vždy jednotný podtón.

Trendy je používání pastelových barev, hodně módní je zejména mátová neboli mint barva. Díky tomu se vyhnete kýčovitosti a prostor bude působit sladěným dojmem.