Nevšední domek poskytne obyvatelům komfort menšího 2+kk a ubytují se v něm až čtyři osoby. Navazuje na trend staveb s názvem Tiny Houses, což jsou zpravidla přemístitelné domky o malých rozměrech, které jsou alternativou k životu v předražených městech a v lokalitách, ve kterých se už nedá stavět.

Rozměry domku jsou 500 x 230 x 390 cm. Užitná plocha domu s plechovým pláštěm je 15 m² + 4 m² nabízí terasa. Autoři v brožuře uvádějí, že životnost domu je srovnatelná s konvenční výstavbou a měl by vydržet stejně dlouho jako klasický zděný dům.

Stavba působí střídmě a minimalisticky.

Stavba působí střídmě a minimalisticky.

FOTO: Novinky

Fandové nomádského životního stylu si mohli na loňském veletrhu Designblok, kde byl domek vystaven, i vyzkoušet, co všechno poskytuje.

Obyvatelům skromného domku je například k dispozici sklopná terasa, která rozhodně výrazně zvyšuje životní komfort.

V patře je dost prostoru pro spaní.

V patře je dost prostoru pro spaní.

FOTO: Novinky

V domku se vyspí až čtyři lidé. Dva mohou spát na rozložitelném gauči u vchodu a další dva na manželské posteli v patře. Plusem je plnohodnotně zařízená koupelna se sprchovým koutem, umyvadlem a chemickou toaletou.

Koupelna je sice malá, ale dobře vybavená.

Koupelna je sice malá, ale dobře vybavená.

FOTO: Novinky

O zimních večerech obyvatelé ocení krbová kamna na dřevo, která tak malý prostor jednoduše vytopí. Úložné prostory jsou v domku na mnoha místech. Velkorysý pro uložení věcí je i prostor pod gaučem u vchodu.

Kuchyňský prostor obsahuje plynové plotýnky, chladničku, nechybí klasické zásuvky na talíře a hrnce, prostory pro spotřebiče nebo nerez dřez. Jídelní stůl je vyklápěcí a v době, kdy se nejí, tak nezabírá prostor.

Malá kuchyňka a krbová kamna jsou hlavní součástí prostoru jídelny.

Malá kuchyňka a krbová kamna jsou hlavní součástí prostoru jídelny.

FOTO: Novinky

Základní verze domu je připojitelná na energie. Vylepšená verze domu pak může být nějaký čas na sítích a zdrojích nezávislá díky solárnímu panelu, hi-tech bateriím, filtrům a nádržím. Domek vyjde na zhruba milion korun.

Může se vám hodit na Sreality: