Návrh designu kanceláří, ve kterých pracuje dohromady 300 lidí, vytvořil místní 32letý designér Remi Dada se svou společností Spacefinish.

Právě pro velký počet lidí pracujících na jednom místě, ale rozličným způsobem, s rozličnými potřebami a vyžadujících pro svou práci rozličnou míru soukromí či jen ticha, vymyslel architekt několik typů prostředí, které zaměstnanci mohou využívat.

Pracoval přitom s materiály, které jsou v jeho zemi snadno k sehnání. Je to například recyklované dřevo, kov, přepravní kontejner, anebo torzo nákladního automobilu či vyřazený vagón.

Kanceláře tak nabízejí tradiční otevřený prostor s několika řadami stolů, za nimiž lidé sedí vedle sebe, větší soukromí nabízejí kanceláře přimknuté ke zdem původní skladištní budovy a hledící do společného prostoru prosklenými stěnami.

Odpočinek v plástvích a vagónu

V centrální části je možné objevit dřevěný prvek připomínající včelí plástve. Vytvořené šestiboké polstrované otvory vyzývají k odpočinku nebo třeba jen k neformálnímu popovídání. Naprosté soukromí pro jednání pak nabízí vyřazený kontejner, prospat se může člověk po dlouhém pracovním zápřahu v kabině nákladního vozu.

Využity jsou i plochy ve výškách, kde jsou rovněž posezení pro méně formální rozhovory. Anebo si sem může přijít s laptopem prostě ten, kdo chce mít na práci klid a nepotřebuje nutně pracovat u stolu.

„Mnoho lidí k nám přichází s tím, že chtějí mít na práci svůj vlastní prostor, protože na něj jsou zvyklí. Proto jsme zde nechali vytvořit několik takových 'kapes', kam se lidé mohou zavřít, anebo mohou jít do knihovny vzadu a tam mohou pracovat v naprostém tichu. Je tu také několik koutků, kam si můžete zajít a být jen sám. Pro management jsou určeny samostatné kanceláře, ovšem jsou prosklené, takže to není žádné skrývání se jednoho před druhými. V naší firmě si potrpíme na transparentnost a otevřenost, což chceme praktikovat i v případě našich kanceláří,” vysvětlila pro agenturu Reuters Yembra Nicholesová, finanční ředitelka Ventures Garden Group.