Kousky, které jsou posety textilními květy, se skvěle hodí hlavně do dámských a dívčích pokojů. Řadě mužů mohou připadat příliš dekorativní.

Sedací nábytek posetý motivy květů je sice trochu náročnější na údržbu, v interiéru ale udělá velkou parádu.

Sedací nábytek posetý motivy květů je sice trochu náročnější na údržbu, v interiéru ale udělá velkou parádu.

FOTO: Chaplins Furniture

Je dobré mít ovšem na paměti, že květinové motivy se pro svou líbivost staly součástí mnoha kýčovitých dekorací. S květinami coby vzorem je tak třeba pracovat opatrně a vyhnout se dalším prvkům, které jsou spojené s kýčovitou výzdobou. Jde například o imitace zlata, drahých a vzácných kamenů a napodobeniny historického nábytku.

Tapety s motivem květin dodají interiéru romantickou atmosféru.

Tapety s motivem květin dodají interiéru romantickou atmosféru.

Pokud chcete, aby interiér s výraznými květinovými motivy působil vkusně, vězte, že ostatní zařízení by mělo být spíš střídmější a měl by mu vévodit víceméně minimalistický styl. Díky tomu květinový motiv vynikne, interiér nebude působit přezdobeně a příliš líbivě.

Textilie volte převážně v něžných tónech a pastelových barvách.

Textilie volte převážně v něžných tónech a pastelových barvách.

FOTO: Annabel James (2x), Bridgman

Tento motiv oživí jakoukoli nudnou jídelní tabuli. Ideální je především jako dekor na nádobí, ze kterého se servíruje sladké. Hodí se tak pro dezerty, dorty, palačinky, mošty, čaje, sušenky apod.

Nádobí poseté květy promění jídelní stůl v rozkvetlou louku.

Nádobí poseté květy promění jídelní stůl v rozkvetlou louku.

FOTO: Creative Tops (3x), Nik

Pokud se pro květinové vzory v interiéru rozhodnete, je třeba počítat s tím, že jde o celkem zavazující prvek, který většinou neladí s řadou brutalistních studených materiálů, které jsou aktuálně v kurzu.

Pokud u vás doma ale převládá romantický styl, fandíte Provence stylu nebo si libujete v módním boho stylu, může být pro vás dobrou volbou.

Volte hlavně výrazné a pestré vzory, které jsou letos hodně v kurzu. Nic nezkazíte nejklasičtějším květinovým vzorem Marimekko.

Volte hlavně výrazné a pestré vzory, které jsou letos hodně v kurzu. Nic nezkazíte nejklasičtějším květinovým vzorem Marimekko.

FOTO: Rug Society, Cloudberry Living

Květinové motivy se hodí předně do prostor, kterým dominují teplejší přírodní materiály, případně neutrální barvy. Jejich výhodou je, že oživí každý strohý nebo stísněný prostor, dodají mu veselého ducha a vnesou do něj hravost.

Rozkvetlé květy dodají dětskému pokoji na živosti. Jsou ideální dekorací do dívčích pokojů.

Rozkvetlé květy dodají dětskému pokoji na živosti. Jsou ideální dekorací do dívčích pokojů.

FOTO: Ksl living, Bumoon

Pokoje mladých slečen můžete kromě klasických nadčasových květinových vzorů dekorovat i motivy ve stylu Malé mořské víly, které také působí hodně dekorativně a jsou aktuálně v kurzu. [celá zpráva]