Společnost Vivos XPoint vybudovala jižně od města Edgemont na ploše 23 kilometrů čtverečných hned několik podzemních bytů pro ty, kteří si myslí, že život na povrchu je odsouzen k zániku.

V krytu je prostor pro plnohodnotný obývací pokoj propojený s kuchyňským koutem.

V krytu je prostor pro plnohodnotný obývací pokoj propojený s kuchyňským koutem.

FOTO: Profimedia.cz

Ve vymezené lokalitě byl podle serveru Business Insider dříve sklad munice, dnes je krajina s 575 vojenskými bunkry z tvrzeného betonu jednou z největších oblastí určených pro běžné obyvatele, kteří se obávají o své bezpečí. Každý bunkr je umístěn (a chráněn) pod silnými vrstvami země.

Díky palandám se v krytu pohodlně vyspí víc osob. V bytě ale nechybí ani klasické manželské postele.

Díky palandám se v krytu pohodlně vyspí více osob. V bytě ale nechybí ani klasické manželské postele.

FOTO: Profimedia.cz

Voda se čerpá ze dvou studní a skladuje se v masivních podzemních, železobetonových nádržích s vodním rozvodem, který vede do zásobníků v jednotlivých domech.

V menší koupelně nechybí praktická vana kombinovaná se sprchovým koutem.

V menší koupelně nechybí praktická vana kombinovaná se sprchovým koutem.

FOTO: Profimedia.cz

Vybavenost celé zmíněné lokality je naplánována tak, aby uspokojila i společenské potřeby obyvatel. Součástí shluku krytů má být i obchod, restaurace a bar jen pro členy, prostory pro grilování, divadlo, lázně s vířivkou, tělocvična, ordinace, zasedací místnosti, učebny, kaple, koňské stáje a další veřejné prostory a služby.

Kryty jsou umístěny v řadě za sebou.

Kryty jsou umístěny v řadě za sebou.

FOTO: Profimedia.cz

Každý bunkr poskytuje dostatek podlahové plochy s možností pohodlného ubytování pro 10 až 24 osob. Obsahuje i potřebné zásoby určené pro přežití po dobu minimálně jednoho roku, ale i déle.