Prostor díky specifickému osvětlení dostane mnohem osobnějšího ducha a návštěvám hned napoví něco o povahách a zájmech lidí, kteří v interiéru žijí.

Na lampičce ve tvaru domku můžete položením knihy světlo ztlumit. Knihomolové ocení i žárovku ve tvaru plamene přímo na knize, která vytváří dojem, že kniha hoří.

Na lampičce ve tvaru domku můžete položením knihy světlo ztlumit. Knihomolové ocení i žárovku ve tvaru plamene, která vytváří dojem, že kniha hoří.

FOTO: BooxBe

Je třeba brát v úvahu, že většina lampiček tohoto typu je určena spíše pro náladové osvětlení, které bude působit jen dekorativním dojmem. Jde o ideální osvětlení do ložnic, kde je vhodné mít možnost vytvořit příjemné přítmí.

Ti, kdo hledají osvětlení, které jim bude dobře sloužit i při četbě, mohou volit lampičky, které jsou součástí malých knihovniček. Objekty, které spojují několik funkcí najednou, se zvlášť hodí do malých bytů a garsonek, protože umožní šetřit prostorem i na stěnách.

Knihovnička a osvětlení v jednom je pro knihomoly ideálním kouskem do ložnice.

Knihovnička a osvětlení v jednom je pro knihomoly ideálním kouskem do ložnice.

FOTO: CrowdyHouse

Ti, kdo si chtějí svou oblíbenou knihu vystavit, anebo se jen chtějí potěšit z umělecky zdařile zpracované obálky, mohou sáhnout po lampičkách, do kterých místo stínítka použijete právě oblíbenou literaturu.

Jemné závěsné osvětlení může dekorovat oblíbená kniha nebo publikace.

Jemné závěsné osvětlení může dekorovat oblíbená kniha nebo publikace.

FOTO: Go Modern Furniture

Pokud hledáte lustr, který by s osvětlením ve tvaru knih dobře korespondoval, zkuste volit kousky s klobouky místo stínítek. V interiéru tak navodíte atmosféru podobnou té z literárních kaváren s retro nádechem. [celá zpráva]

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: