Tyto kousky nejlépe zapadnou do interiérů zařízených v přírodním a lehce rustikálním stylu, kterým vévodí zelená a hnědá barva a také klasické přírodní materiály typu dřevo, kámen, vlna, bavlna, rákos a podobně.

Motivy hmyzu dodají servírování čaje o páté přírodní atmosféru.

Potisky s hmyzem dodají servírování čaje o páté přírodní atmosféru.

FOTO: Sophie Allport

Motivy hmyzu byly obecně hodně oblíbené a rozšířené v secesním stylu, který se inspiroval krásami přírody. Zvířata měla i své symbolické významy. Vosy vždy působily mystickým a lehce hrozivým dojmem, včely připomínají dobré vlastnosti, jako je třeba pracovitost, brouci pak mohou symbolizovat štěstí atp.

Hravé motivy hmyzu pobaví předně v dětských pokojích.

Hravé motivy hmyzu pobaví předně v dětských pokojích.

FOTO: Lime Lace (2x), Babatude Boutique

Tato různorodá skupina živočichů vyniká množstvím druhů a barevných a tvarových variací. Pestrost hmyzu je velká a vyplatí se proto kombinovat různé druhy a nechat vyniknout jejich barevnost, která se často vymyká běžné barevné škále.

Různé motivy brouků na sklenicích fungují jako rozlišovače.

Různé motivy brouků na sklenicích fungují jako rozlišující prvek.

Dekorace inspirované hmyzem v městském bytě připomenou půvaby přírodní říše a zjemní tak jinak strohý interiér. Jde o ideální motiv pro ty, kdo chtějí být blíž přírodě, ale kvůli pracovním povinnostem si to nemohou dovolit.

Hmyz může zafungovat jako dekorace při podávání sladkostí i jako motiv na luxusním zrcadle.

Hmyz může zafungovat jako dekorace při podávání sladkostí i jako motiv na luxusním zrcadle.

FOTO: Audenza, Boca do Lobo (2x)

Motivy brouků byly oblíbeným prvkem v době starověkého Egypta. Velké oblibě se těšil třeba scarabeus, který byl považován za symbol slunečního cyklu a znovuzrození. Tento motiv se tak skvěle hodí do interiérů lidí, kteří se rádi obklopují předměty dovezenými z egyptské dovolené a líbí se jim pyramidy, sfingy a podobné objekty.

Efektní barvy krovek hmyzu dobře vyniknou na tmavém textilním pozadí.

Efektní barvy krovek hmyzu dobře vyniknou na tmavém textilním pozadí.

Hmyz může fungovat i jako stylová dekorace na nábytku. Mějte ale na paměti, že by mělo jít o perfektně vyhlížející nadčasové kousky. Motiv hmyzu polorozpadlým objektům na kráse rozhodně nepřidá, spíš naopak.

Motivy hmyzu dobře vyniknou v kombinaci s luxusními materiály typu mramor-

Motivy hmyzu dobře vyniknou v kombinaci s luxusními materiály typu mramor.

Motivy živočichů v interiéru můžete úspěšně kombinovat i s kousky v trendy boho stylu, který dodá prostoru svobodomyslného ducha a je otevřený inspiraci z jiných kultur. [celá zpráva]