„Téma Jídlo prorůstá všemi výstavními domy, jak přímo gastronomickými stanicemi, tak instalacemi jednotlivých designérů a značek," uvedla ředitelka Designbloku Jana Zielinski.

Designový obchod Arki vystavuje kolekci nádobí inspirovanou severským designem. Za pozornost stojí i návrh Lucie Flekové inspirovaný někdejší podobou jídelních servisů.

Designový obchod Arki vystavuje kolekci nádobí inspirovanou severským designem. Za pozornost stojí i návrh Lucie Flekové ovlivněný někdejší podobou jídelních servisů.
FOTO: archiv přehlídky Designblok

„Středobodem Designbloku je Designérie, centrum dění, krajina vjemů, požitků i her," sdělila. Pro letošní ročník vznikla podle návrhu designéra Maxima Velčovského a Veroniky Jirouškové a má podobu velké cukrárny.

I letošní řehlídka dokazuje, že dřevo z módy jen tak nevyjde. Stolování dodá vlídného ducha. Jídelní stůl představuje Silveko. Čajový set s dřevěným podnosem navrhla Lucie Vostálová.

I letošní přehlídka dokazuje, že dřevo z módy jen tak nevyjde a stolování dodá vlídného ducha. Jídelní stůl představuje Silveko. Čajový set s dřevěným podnosem navrhla Lucie Vostálová.
FOTO: archiv přehlídky Designblok

Práce Velčovského je stejně jako loni k vidění v prostoru Lapidária, které je určeno kouskům na pomezí umění a designu. Letos nechybí jeho instalace ze skleněných střepů nazvaná Štěstí, kterou navrhl k desetiletému výročí značky Lasvit.

Nápojové sklo značky Glanc vytvořila Soňa Dermeková v rámci projektu Verso.

Nápojové sklo značky Glanc vytvořila Soňa Dermeková v rámci projektu Verso.
FOTO: archiv přehlídky Designblok

Zaujmou i instalace v Superstudiu, které je určeno pro prezentaci novinek vystavujících firem. Letos je lákadlem obnovená tradiční sklářská značka Rückl, která vystavuje novou kolekci broušeného skla od Ronyho Plesla.

Tradičně si pozornost získává i instalace firmy Brokis, ta letos zaujme svítidly ve tvaru makronek od Lucie Koldové.

Nechybí působivé industriální mísy od Nahaku design.

Nechybí působivé industriální mísy od Nahaku design.
FOTO: archiv přehlídky Designblok

Openstudio pak patří designérům, studiím, školám a módním návrhářům.

Vystavené objekty jsou prodejní, v rámci Designbloku si tak letos může leckterý fanoušek designu vyrazit i na brzké předvánoční nákupy.

Designérské studio Kaa-wa vystavuje působivou kolekci inspirovanou oblíbeným nápojem.

Designérské studio Kaa-wa vystavuje působivou kolekci inspirovanou oblíbeným nápojem.
FOTO: archiv přehlídky Designblok

Pražský týden designu představuje i zahraniční designéry. Hlavním hostem letošního Designbloku je holandský designér Richard Hutten, který vystavuje i doplňky z mosazi, tedy materiálu, který je letos v interiéru hodně trendy.

Designblok trvá do 30. října, otevřeno je každý den od 10 do 21 hodin. Plné vstupné vyjde na 350 Kč, snížené pak na 200 Kč.