Automatický žehlicí systém nové generace vymysleli mladí inženýři Rohan Kamdar a Trevor Kerth žijící v Londýně. Jejich cílem bylo usnadnit život v běžných domácnostech a ušetřit lidem čas.

Effie dovede podle titulu Designboom vyžehlit a usušit košili zhruba za tři minuty. Jde tak o skvělého pomocníka pro ty, kdo mají v práci předepsaný dress code a bojují s přípravou oblečení na druhý den.

Ramínka s oblečením se zavěsí na výsuvný věšák.

Ramínka s oblečením se zavěsí na výsuvný věšák.

Žehlit je možné celou řadu materiálů včetně polyesteru, bavlny, hedvábí, viskózy nebo denimu. Effie vyžehlí i drobné kusy oblečení jako ponožky nebo spodní prádlo. Ty je ale třeba vložit do speciálního vaku na ramínku ze síťoviny.

Po vyžehlení se otevřou dvířka a oblečení vyjede vyžehlené.

Po dokončení se otevřou dvířka a oblečení vyjede vyžehlené.

Autoři navrhováním Effie strávili dva roky a vytvořili řadu různých prototypů, než přišli s tímto finálním produktem. A jak systém funguje? Oblečení z pračky je třeba pověsit na ramínka a ta na vytahovací kolejničky. Po kliknutí na tlačítko start začne sušení a případně žehlení pomocí tepla a páry.

Ovládání je jednoduché a intuitivní.

Ovládání je jednoduché a intuitivní.

Objekt má ve spodní části kolečka, dá se tak jednoduše přemisťovat po bytě. Effie je v současné době prototypem, do prodeje by měl jít v příštím roce. Jeho cena se má podle titulu Ideal Home pohybovat v přepočtu zhruba okolo dvaceti tisíc korun.