Kolekce inspirovaná fastfoodem byla letos představena na milánském designérském veletrhu, který je ve světě designu považován za nejdůležitější veletrh v Evropě.

Designérské studio Job ve složení Job Smeets a Nynke Tynagelová většinou vytváří díla s užitnou hodnotou, která jsou ale uměním. U tohoto projektu se ale oba členové nechali unést hravostí a nenechali se svazovat estetickými pravidly.

Designéři si detailně rozkreslili svou představu o podobě hamburgerového sofa.

Designéři si detailně rozkreslili svou představu o podobě hamburgerového sofa.

Základem kolekce jsou dvě pohovky - sofa ve tvaru hot dogu a hamburgeru. Autoři se tak nechali inspirovat nejvýznamnějšími fastfoodovými ikonami, které se snažili věrně přenést do podoby pohodlného nábytku.

Pohovka v podobě hotdogu zpestří interiér zařízený v pop-art stylu.

Pohovka v podobě hot dogu zpestří interiér zařízený v pop-art stylu.

FOTO: Profimedia.cz

V rámci této americkou kulturou inspirované kolekce mají brzy vzniknout i další díla. To rozhodně potěší všechny milovníky rychlého občerstvení, kteří si chtějí svou neřest připomínat i doma a berou svou zálibu s nadhledem a humorem.

Trojmístná pohovka je skvělým kouskem do fastfoodových restaurací.

Trojmístná pohovka je skvělým kouskem do fastfoodových restaurací.

V rámci spolupráce už vzniklo několik děl, která jsou inspirována pop-kulturou obecně. Jde o neonové lampy nebo o kousky s motivem otevřených úst, která jsou pro pop-art tak typická.

Kolekce rozhodně nezapře inspiraci díly Andyho Warhola, která ostatně musí ovlivnit skoro každého současného umělce a designéra, který se rozhodne na pop-art navázat nebo reagovat.

Sedací nábytek doladí k dokonalosti koberec v podobě volského oka a stylové polštářky coby okurky.

Sedací nábytek doladí k dokonalosti koberec v podobě volského oka a stylové polštářky coby okurky.

FOTO: Profimedia.cz

Pokud zvažujete pořízení podobných kousků do domácnosti, rozhodně se vyplatí držet se základů zařizování interiérů v pop-artovém stylu. Domov pak bude působit jednotným a uceleným dojmem.