Působivými doplňky interiéru v japonském stylu jsou bezpochyby bonsaje. Jde o umělecký počin, který je chloubou těch, kdo se vyžívají v miniaturizaci stromů. Interiéru bonsaje dodají přírodního ducha a navodí v něm kouzelnou iluzi přítomnosti staršího stromu.

Bonsajemi je inspirován i působivý moderní stolek s odvážnými liniemi.

Stolek s příznačným názvem Bonsai je inspirovaný tvary zakrských šlechtěných rostlin. I ty by v ložnicích inspirovaných japonskem neměly chybět.

Stolek s příznačným názvem Bonsai je inspirovaný tvary zakrslých šlechtěných rostlin. I ty by v ložnicích inspirovaných Japonskem neměly chybět.

FOTO: Boca do Lobo, Monsterzeug

Květinová výzdoba má v ´japonském´ interiéru velký význam. Jde spíš o asymetrické exotické aranžmá, které působí dekorativním dojmem. Součástí rostlinné výzdoby je často také bambus.

Podlahu může dekorovat koberec inspirovaný pokrmem sushi, ručně vyráběný kombinací plstěné vlny a recyklovaného polyesteru. Na první pohled vypadá jako stovky úhledných rolek sešité k sobě. Interiér by měl působit uklidňujícím a tichým dojmem, tlumení pochozího hluku kobercem je proto rozhodně namístě.

V ložnici by neměla chybět bohaté květinová výzdoba. Nápaditým kouskem je koberec s názvem Sushi, který je inspirovaný úhledným japonským pokrmem.

V ložnici by neměla chybět bohatá květinová výzdoba. Nápaditým kouskem je koberec s názvem Sushi, který je inspirovaný úhledným japonským pokrmem.

FOTO: Urbanara, The Rug Seller

Interiér v japonském stylu by měl mít uměleckého ducha a měl by působit čistě a jednoduše. V ložnicích často nechybí tapety, šátky nebo závěsné kaligrafie.

Vyplatí se volit přírodní materiály a také přírodní barevnost. Rozhodně je namístě vyhnout se všem křiklavým barvám a příliš výrazným vzorům.

Ložnici inspirované japonským stylem budou slušet geometrické motivy.

Ložnici inspirované japonským stylem budou slušet geometrické motivy.

FOTO: Dolcevinilo, Einrichten design

Klasikou v japonských interiérech jsou nízká lůžka, předně futony s matracemi z koňských žíní. Ložnice proto může být úsporná a také variabilní. Přes den může sloužit i jako obývací prostor.

Pokud jde o ložní povlečení, hodí se jemné hedvábí nebo vzdušný satén.

Tapety i nástěnné koberce s motivem rostlin neb lampionů dodají ložnici na živosti.

Tapety i nástěnné koberce s motivem rostlin neb lampionů dodají ložnici na živosti.

FOTO: Inkiostro Bianco, Ksl living (2x), Art House

Interiér inspirovaný Japonskem má lehce romantického a jemného ducha. Nábytek je zpravidla subtilní, prostory jsou členěny na různé zóny prostřednictvím přenosných paravánů. Prim hrají v ložnici i rákosové rohože.

Motivy z japonské kultury budou slušet i dětským ložnicím, zejména těm dívčím.

Motivy z japonské kultury budou slušet i dětským ložnicím, zejména těm dívčím.

FOTO: Babatude Boutique

Pokud budete zařizovat ložnici v japonském stylu, držte se zásad minimalismu a pamatuje, že méně je více.

Pokud se chcete jinými kulturami inspirovat jen volně, můžete japonské prvky zakomponovat do interiéru laděného v aktuálně módním Boho stylu. [celá zpráva]