„Je to půda nad garáží v rodinném domě, což je dřevostavba typu okál. Původní bar jsem nechal postavit už v roce 1998, když se stavěl dům,” napsal nám úvodem Petr.

V místnosti je nově položená plovoucí podlaha, majitel nechal vybourat původní malou šatnu a na jejím místě vznikl výklenek, do nějž se pěkně vešla jedna z nových sedaček.

Výklenek je obložen palubkami, které Petr namořil běžně dostupným mořidlem tak, aby měly černošedou barvu.

Konfereční stolek je vyroben ve stylu nábytku podomácku vytvářeného z převních palet. Jeho deska je z kaleného skla s grafotiskem.

Konferenční stolek je vyroben ve stylu nábytku podomácku vytvářeného z dřevních palet. Jeho deska je z kaleného skla s grafotiskem.

„Strop jsem pak obložil palubkami mořenými do barvy běleného dubu," doplňuje čtenář.

Nohy stolky jsou oszaené kolečky, aby jím bylo možné pohodlně přejíždět mezi sedačkami.

Nohy stolku jsou osazeny kolečky, aby s ním bylo možné pohodlně přejíždět mezi sedačkami.

Zajímavým detailem je konferenční stolek, který si Petr nechal vyrobit z nových lakovaných dílů, ovšem tak, aby připomínal podomácku vytvářený nábytek z dřevěných přepravních palet. Jeho deska je z kaleného skla s grafotiskem v retro stylu. Nohy má osazené kolečky, aby jím bylo možné pohodlně přejíždět mezi sedačkami a křesílky.

Přímo proti sedačkám je umístěna televize, ve výklenku poblíž baru je elektrický krb.

Přímo proti sedačkám je umístěna televize, ve výklenku poblíž baru je elektrický krb.

Sedačky jsou rozkládací, takže v případě potřeby na nich lze i přenocovat, pánská místnost se tak snadno dočasně změní v pokoj pro hosty.

Bar je kromě lednice zařízen i dřezem a varnou deskou.

Bar je kromě lednice zařízen i dřezem a varnou deskou.

Nově vytvořený výklenek a stěnu, kde je vstup do místnosti, majitel rovněž obložil. Pro tato místa však zvolil umělý kámen, který přirozeně ladí s elektrickým krbem.

Výhodou krbu je, že jím lze nejenom přitopit, když je chladno, ale zároveň navodí příjemnou uvolňující atmosféru.

V pánském kutlochu je nová plovoucí podlaha, výklenek pro sedačku je obložen mořenými palubkami, okolí vstupních dveří pak umělým kamenem.

V pánském kutlochu je nová plovoucí podlaha, výklenek pro sedačku je obložen mořenými palubkami, okolí vstupních dveří pak umělým kamenem.

Výklenek, kde bude stát elektrický krb. Jeho stěny jsou obloženy umělým kamenem.

Výklenek, kde už stojí elektrický krb. Jeho stěny jsou obloženy umělým kamenem.

Během rekonstrukce podkroví čtenář upravil a vylepšil samozřejmě i bar. „Je komplet osvětlený zafrézovanými LED pásky. Vybavil jsem jej vestavnou lednicí, varným panelem a dřezem, takže pro menší vaření a přípravu pokrmů je ideální. Za barem se navíc nachází i toaleta s umyvadlem. Díky tomu návštěvníci nemusí vůbec vstoupit do domu, protože se do pánského kutlochu dostanou zadním vchodem přes garáž,” pochvaluje si Petr.

Za barem je malá místnůstka sloužící jako toaleta. Hosté tak nemusejí vůbec vstoupit do domu.

Za barem je malá místnost sloužící jako toaleta. Hosté tak nemusejí vůbec vstoupit do domu.

Původní podoba

Původní podoba