Kousky s motivem mráčků volte ideálně v jemných tlumených pastelových a pudrových tónech typu blankytně a bledě modrá, starorůžová nebo nafialovělá. Rozhodně se vyhněte křiklavé a výrazné syté barevnosti, která by tento jinak uklidňující motiv rušila.

Osvětlení s motivem mraků se hodí do klučičích i dívčích pokojíčků.

Osvětlení s motivem mraků se hodí do chlapeckých i dívčích pokojíčků.

FOTO: Nudges, Love Frankie (2x)

Mráčky jsou vhodným motivem pro závěsné kolotoče a hrací strojky určené do postýlek těch nejmenších. V kombinaci s hudbou jde o prvek, který dovede uklidnit, je vhodný pro zakomponování do rituálu usínání. Kolotoč hrající v pravidelnou dobu dá dětem signál, že je čas jít spát, a umožní jim lépe vnímat hranice dne a noci.

Závěsné hrací polštářky a kolotoče zútulní postýlky těch nejmenších.

Závěsné hrací polštářky a kolotoče zútulní postýlky těch nejmenších.

FOTO: Etsy (4x), DaWanda (2x)

Oblaka jsou skvělým motivem také pro ložní povlečení. Kombinujte ho s huňatými doplňky a jemnými látkami. Díky tomu vytvoříte dojem útulného útočiště a budete nenásilně motivovat děti k bezproblémovému usínání.

Povlečení s mráčky v kombinaci s nebesy vytvoří v ložnici uklidňující atmosféru.

Povlečení s mráčky v kombinaci s nebesy vytvoří v ložnici uklidňující atmosféru.

FOTO: Andshine (3x)

Obláčky jsou motivem, kterým nikoho neurazíte. Jsou tak vhodným vzorem i na narozeninové párty a dětské večírky. Volit můžete i balónky, lampióny či girlandy ve tvaru mráčků.

I stolování na dětské narozeninové párty mohou zpestřit blankytné obláčky.

I stolování na dětské narozeninové párty mohou zpestřit obláčky.

Dětský pokoj můžete dekorovat i koberečky ve tvaru mráčků, které si šikovný kutil zvládne vytvořit i sám z drobných přebytků jinak nepotřebných koberců.

Vyplatí se kombinovat stejný motiv na různých předmětech v interiérů.

Vyplatí se kombinovat stejný motiv na různých předmětech v interiéru.

Pokud hledáte inspiraci pro zařizování dětského pokoje a chcete, aby dítě co nejlépe usínalo, zkuste se inspirovat i nejnovějším designérským počinem. Kolébkou, která nápaditě napodobuje zvuky v děloze. [celá zpráva]

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: