Vězení Britové zprovoznili v roce 1810 a hned do něj umístili na stovku francouzských válečných zajatců. Dům později proslul pod názvem Beverleyský dům nápravy.

Intderiér domu působí příjemným útulným dojmem.

Interiér domu působí příjemným a útulným dojmem.

FOTO: Profimedia.cz

Kde by při návštěvě takové domácnosti napadlo, že stojí v budově bývalého ústředí věznice?

Koho by při návštěvě takové domácnosti napadlo, že stojí v budově bývalého ústředí věznice?

FOTO: Profimedia.cz

Nicméně po osmašedesáti letech služby úřady stavbu prodaly soukromému majiteli. S ohledem na její unikátní historii byla zařazena na Seznam budov zvláštního architektonického nebo historického významu 2. stupně.

Prostorná kuchyň je zařízena v barvě slonové kosti.

Prostorná kuchyň je zařízena v barvě slonové kosti.

FOTO: Profimedia.cz

Podobně, jako ve spoustě tradičních anglických domů, ani v tom, kde bydlí Laneovi, nechybí pěkná zimní zahrada, někdy nazývaná solár.

Podobně jako ve spoustě tradičních anglických domů, ani v tom, kde bydlí Laneovi, nechybí pěkná zimní zahrada, někdy nazývaná solár.

FOTO: Profimedia.cz

V každém případě, nový majitel nic nedbal na dosavadní účel budovy a proměnil ji v rodinný dům, který pak přecházel z majitele na majitele již standardním způsobem. Posledními vlastníky jsou Laneovi, kteří v něm strávili posledních dvacet let.

V domě je celkem pět ložnic.

V domě je celkem pět ložnic.

FOTO: Profimedia.cz

Koupelna vzbuzuje nebývale silný pocit pohodlí a tepla. Důvodem je nepochybně i taková drobnost, jakou je koberec na podlaze.

Koupelna vzbuzuje nebývale silný pocit pohodlí a tepla. Důvodem je nepochybně i taková drobnost, jakou je koberec na podlaze.

FOTO: Profimedia.cz

Za neobvyklý tvar dům vděčí svému původnímu účelu. Objekt tvořil ústřední blok, z nějž se rozbíhala čtyři křídla. Ta ale byla po čase srovnána se zemí. A tak zůstal jen osmiboký prostředek.

V jedné z koupelen je nejlépe patrný nezvyklý tvar domu.

V jedné z koupelen je nejlépe patrný nezvyklý tvar domu.

FOTO: Profimedia.cz

Důvodem, proč se Laneovi rozhodli dvoupatrový dům prodat, a to za částku dosahující v přepočtu takřka 35 miliónů korun, je skutečnost, že ve svém věku nemají již dost sil na jeho obhospodaření.

Na celkové ploše 372 m2 je v budově možné objevit kromě jiného pět ložnic, tři koupelny, kancelář, hernu a sklep.