Vzhledem ke své profesi často cestujete. Kde trávíte nejvíce času a kde se cítíte být doma?

Domov je pro mě Púchov na Slovensku. Blízká je mi také Kalifornie. S bratrem máme společný byt v Pezinku blízko Bratislavy. Pořídili jsme si ho, abychom si ulehčili cestování na vídeňské letiště.

Martin Velits: domov je rodina.

Martin Velits: domov je rodina.

FOTO: www.modernibyt.cz

Máte jako profesionální cyklista nějaké speciální požadavky na bydlení? Třeba zvláštní místo pro vaše kolo a další nezbytnosti…

S bratrem máme poměrně velkou garáž, kam se nám všechno vejde.

Zařizoval jste interiér sám. Zajímají vás současné trendy v designu a architektuře? Jakým materiálům v prostoru dáváte přednost?

Byt jsem si zařídil sám, ale hodně jsem se inspiroval různými časopisy a také v bytech svých přátel. Mým nejoblíbenějším materiálem je určitě dřevo. A to na všechny způsoby - přírodní či lakované, světlé nebo tmavé. Právě proto mám v bytě parkety.

Vašemu bytu dominuje kuchyň. Vaříte, když nejste na cestách?

V poslední době vařím, jen když musím, ale dříve jsem vařil víc. Myslím, že mi to celkem jde. Velká kuchyň v bytě je pro mě základ.

Mám rád, když je kuchyň spojena s obývacím pokojem, a je to také moje nejoblíbenější místnost v bytě. Když přijde návštěva, můžeme si všichni povídat, i když jídlo není ještě hotové.

V kuchyni propojené s obývacím pokojem Martin nejvíc oceňuje možnost povídat si se svými hosty i při vaření, které ho baví.

V kuchyni propojené s obývacím pokojem Martin nejvíc oceňuje možnost povídat si se svými hosty i při vaření, které ho baví.

FOTO: www.modernibyt.cz

Co pro vás dělá byt nebo dům skutečným domovem?

Domov je pro mě jednoznačně tam, kde je moje rodina.

Proč jste se rozhodl vstoupit do týmu EQS?

V Etixx-Quick-Step Pro Cycling Teamu jsem již čtvrtým rokem. Je to jeden z nejlepších týmů na světě. Když jsem dostal tehdy nabídku od Patricka Lefeverea, manažera týmu, tak se prostě nedalo odmítnout.

Martinovým nejoblíbenějším materiálem je dřevo. V celém bytě má proto podlahu z dubových parket z kolekce Imperio od výrobce Quick-Step, kterou tvoří 220 cm dlouhá a 22 cm široká prkna s olejovanou povrchovou úpravou.

Martinovým nejoblíbenějším materiálem je dřevo. V celém bytě má proto podlahu z dubových parket z kolekce Imperio od výrobce Quick-Step, kterou tvoří 220 cm dlouhá a 22 cm široká prkna s olejovanou povrchovou úpravou.

FOTO: www.modernibyt.cz

Ze kterého vítězství máte největší radost?

Jsem spíše typ závodníka, který nesbírá vlastní vítězství, ale který pomáhá týmovým lídrům. Mezi sportovní vrcholy, jichž si opravdu cením, patří určitě třetí místo v jedné z etap cyklistického závodu Vuelta a Espaňa a vítězství v týmové časovce.

Co vás čeká v nejbližší době a jaké jsou vaše dlouhodobější cíle?

Momentálně jsem na závodech Tour de California, dále mě pravděpodobně čeká Tour of Belgium a později mistrovství Česko-Slovenska.

Jana Polomová, www.modernibyt.cz