For Habitat je český veletrh se zaměřením na bydlení, v rámci kterého probíhají i další veletrhy a akce. Na akci For Furniture se třeba představují interiérové trendy pro letošní rok. Výstavní plocha je rozdělena do čtyř sekcí s názvy Botanic, Romantic, Energetic a Opulent.

Jednotlivé části obsahují naaranžované plochy a velký vzorkovník sloužící jako inspirace pro ty, kdo by si chtěli zařídit interiér v jednotném stylu.

Kamenná koberce od Piedry jsou vlastně litou podlahou s příměsí kamínků. Interiéru dodají přírodní vzhled.

Kamenné koberce od Piedry jsou vlastně litou podlahou s příměsí kamínků. Interiéru dodají přírodní vzhled.

FOTO: Novinky

Trendem letos bezpochyby bude spojení kovu, kamene a dřeva a inspirace severským designem a jeho jednoduchostí. Chybět nebudou ani energické barevné kontrasty a syté barvy, které jednoduchý a funkční interiér oživí a dodají mu na zajímavosti.

Ti, kdo si potrpí na honosnější interiéry, se mohou nechat inspirovat trendy barvami, kterými jsou královská modř a rubínová.

Za pozornost stojí hravá svítidla od Jakuba Velínského.

Za pozornost stojí hravá svítidla od Jakuba Velínského.

FOTO: Novinky

Romantičtější jedinci se mohou nechat inspirovat paletou taupe, která fandí šedým tónům s jemným pastelovým akcentem.

V interiérech by každopádně neměla chybět zeleň, která je na veletrhu k vidění na rostlinných mechových obrazech, minimalistických stojanech na květiny nebo v nápaditých magnetických květináčích.

Nápaditými kousky do zahrad jsou dřevěné kuželky od Garden parku. Zaujaly i dekorativní dřevěné houby.

Nápaditými kousky do zahrad jsou dřevěné kuželky od Garden parku. Zaujaly i dekorativní dřevěné houby.

FOTO: Novinky

Mladší generaci na veletrzích oslovuje výběrová sekce Design Shaker, která nabízí ke koupi práci českých i zahraničních značek a studií. V sekci Fresh space se objevuje mladá generace designérů, kteří ještě studují, nebo čerstvě tvoří pod vlastními značkami.

Interiérová fontánka od Led-zahrady dokazuje, že fontánky nemusí být nutně jen kýčovité, ale mohou zapadnout i do moderních minimalistických interiérů.

Interiérová fontánka od Led-zahrady dokazuje, že fontánky nemusí být nutně jen kýčovité, ale mohou zapadnout i do moderních minimalistických interiérů.

FOTO: Novinky

Bližší kontakt s designéry interiérů a architekty je možný prostřednictvím sekce Field office, kde jsou k vidění i návrhy a realizace interiérů.

Na své si na veletrzích přijdou i milovníci retra, kteří se mohou nechat inspirovat ikonickými kousky českého designu.

Kvalitní prvky ze starých tělocvičen se stávají žádaným retrem. V rámci projektu designbanka va veletrhu nechybí ani ikonické industriální židle.

Kvalitní prvky ze starých tělocvičen se stávají žádaným retrem. V rámci projektu Designbanka na veletrhu nechybí ani ikonické industriální židle.

FOTO: Novinky

Ti, kdo se zajímají o zahrady, mohou zavítat na veletrh For Garden, kde je k vidění třeba exteriérová sprcha s dřevěným obkladem, nabídka zahradních domků a ucelená paleta živých plotů. Zaujmou i posilovací stroje do exteriéru. Ti, kteří své bydlení teprve hledají, pak mohou zajít na výstavu nových projektů bydlení.

Cvičební stroje do exteriéru od společnosti Huse jsou zajímavým tipem pro sportovně založené majitele zahrad.

Cvičební stroje do exteriéru od společnosti Huse jsou zajímavým tipem pro sportovně založené majitele zahrad.

FOTO: Novinky

Veletrhy jsou v Letňanech otevřeny od 10 do 18 hodin. Trvají do neděle 20. března, kdy je otvírací doba jen do 17 hodin. Plné vstupné vyjde na 150 Kč.