Domy stojí na místě bývalého hotelu, který byl stržen. Protože však v mezidobí v okolí vyrostla spousta jiných hotelů, rozhodli se zadavatelé projektu nabídnout v dané části největšího jihovýchodního města Floridy na celkové ploše 58 900 m2 dohromady 96 luxusních bytů navržených v minimalistickém duchu.

Architekt pro návrh nových budov použil architektonického jazyka, který v dané části města začal vznikat před několika desítkami let. Zároveň však vytvořil objekty, které se na první pohled od okolní zástavby odlišují.

Architekt pro návrh nových budov použil architektonického jazyka, který v dané části města začal vznikat před několika desítkami let. Zároveň však vytvořil objekty, které se na první pohled od okolní zástavby odlišují.

Auterem návrhu zeleného okolí budov je designér Raymong Jungles.

Autorem návrhu zeleného okolí budov je designér Raymong Jungles.

Architekt, kterého si developeři nemohou za jeho práci vynachválit, velice přesně dokázal z okolní zástavby vyčíst hlavní rysy charakteristické pro místní moderní architekturu, a ty pak velice elegantním stylem zúročil ve vlastním návrhu.

Stáčení budov není samoúčelné, balkóny horních pater vždy tak mírně přesahují nad spodní patro a tím ho šikovně stíní.

Stáčení budov není samoúčelné, balkóny horních pater vždy mírně přesahují nad spodní patro a tím ho šikovně stíní.

Okolí domů je cíleně osazené vegetací typickou pro džungle.

Okolí domů je cíleně osazeno vegetací typickou pro džungle.

Jsou to především dlouhatánské balkóny, které obepínají každou z budov po celém jejím obvodu, a za nimiž jsou pak veliká okna sahající od podlahy ke stropu nabízející tak rezidentům ničím nerušené výhledy na zátoku Grand Bay.

Obyvatelům luxusních rezidencí se z balkónů nabízí ničím nerušený výhled na zátoku grand Bay.

Obyvatelům luxusních rezidencí se z balkónů nabízí ničím nerušený výhled na zátoku Grand Bay.

Architekti pracovali se zelení rovněž v interiéru.

Architekti pracovali se zelení rovněž v interiéru.

Na střechách samozřejmě nechybějí bazény.

Na střechách samozřejmě nechybějí bazény.

Vlastní konstrukce budov je tvořena taženými deskami umístěnými na kulatých betonových sloupech, které se stáčejí společně s každým z domů, zatímco centrální část zůstává závitem nedotčena a tudíž rovná.

Ve stejné podobě, v jaké na úrovni země vyrůstá, se z domu do výše jednoho podlaží vynořuje coby malý, kvádrovitý klobouček.

Luxusní byty jsou navrženy v minimalistickém stylu.

Luxusní byty jsou navrženy v minimalistickém stylu.

Luxus v případě těchto rezidencí znamená především veliká okna, spoustu prostoru v každé z místností a celkový pocit naprosté volnosti.

Luxus v případě těchto rezidencí znamená především veliká okna, spoustu prostoru v každé z místností a celkový pocit naprosté volnosti.

Stavby podle čtvrti, kde stojí, nesou název Grove at Grand Bay, což lze volně přeložit jako Háj v zátoce Grand Bay. Je tím mj. vzdán hold práci architekta a designéra Raymonda Junglese, který navrhl vzhled bezprostředního okolí staveb.

Dosavadní podoba místa totiž neměla příliš velkou kvalitu, což se architekti rozhodli napravit, a lokalitě, jež bývala hustým palmovým hájem, navrátili maximum z jejího prapůvodního charakteru.

Tak jako v dalších podobných typech rezidenčních budov, i v miamských věžích budou mít obyvatelé k dispozici spoustu společných prostor pro možnostá trávit čas dohromady.

Tak jako v dalších podobných typech rezidenčních budov, i v miamských věžích budou mít obyvatelé k dispozici spoustu společných prostor.

Osvětlený model staveb

Osvětlený model staveb