Nové útočiště sestry našly v revitalizovaném panelovém domě s pečovatelskou službou v Praze. Nemalou péči však vyžadovaly především byty, pro které se rozhodly. Byly zcela vybydlené. Oba byty 1 + kk s lodžiemi jsou zcela shodné a dělí je od sebe jen jedno patro. V obou také současně došlo na kompletní rekonstrukci.

Původní stav

Původní stav

FOTO: www.modernibyt.cz

Původní stav

Původní stav

FOTO: www.modernibyt.cz

Po razantním zásahu designérky Markéty Fleischnerové, kterou doporučila snacha Evy, zůstaly původní jen obvodové nosné zdi. Téměř veškeré vybavení interiéru je podle designérčina návrhu zhotoveno na míru, takže je účelně a ergonomicky zužitkován každý centimetr prostoru.

Původní stav

Původní stav

FOTO: www.modernibyt.cz

Původní stav

Původní stav

FOTO: www.modernibyt.cz

A nejde jen o to, že nábytek sahá od podlahy až ke stropu, ale také prakticky kryje radiátory a trubky stoupaček. Kolem nich vznikly další nenápadné úložné prostory, které by zde asi nikdo nehledal.

Velkorysé úložné plochy poskytuje chodba vybavená odkládacím prostorem v zádveří a hlubokými vestavnými skříněmi. Do koupelny vedou prosklené posuvné dveře. Pro optické zvětšení místnosti jsou použita zrcadla.

Velkorysé úložné plochy poskytuje chodba vybavená odkládacím prostorem v zádveří a hlubokými vestavnými skříněmi. Do koupelny vedou prosklené posuvné dveře. Pro optické zvětšení místnosti jsou použita zrcadla.

FOTO: www.modernibyt.cz

Kuchyň je zhotovena na míru z bílého reliéfního lamina. Je vybavena vestavnou chladničkou s mrazákem, pečicí i mikrovlnnou troubou, myčkou, varnou deskou a komínovou digestoří (vše Beko).

Kuchyň je zhotovena na míru z bílého reliéfního lamina. Je vybavena vestavnou chladničkou s mrazákem, pečicí i mikrovlnnou troubou, myčkou, varnou deskou a komínovou digestoří.

FOTO: www.modernibyt.cz

Jídelní stůl stejně jako nábytková stěna je zhotoven na míru z lamina v dekoru dřeva. Z téhož lamina je zhotovená pracovní deska v kuchyni.

Jídelní stůl stejně jako nábytková stěna je zhotoven na míru z lamina v dekoru dřeva. Z téhož lamina je zhotovena pracovní deska v kuchyni.

FOTO: www.modernibyt.cz

Obě ženy se totiž stěhovaly z větších bytů a na dostatek úložných prostor kladly velký důraz.

Židli (Kika) z masivního dřeva je možné jednoduchou manipulací přeměnit v praktické schůdky, které jsou v interiéru, kde úložné prostory vedou až pod strop, nezbytností.

Židli z masivního dřeva je možné jednoduchou manipulací přeměnit v praktické schůdky, které jsou v interiéru, kde úložné prostory vedou až pod strop, nezbytností.

FOTO: www.modernibyt.cz

Stejně, ale individuálně

Přestože jsou oba byty dispozičně řešeny shodně a využití prostoru je totožné, přece jen se v detailech odlišují. V koupelně Jarka s ohledem na budoucnost preferuje sprchový kout, zatímco Evě víc vyhovuje malá vana.

Jarka ráda sbírá roztomilé drobnosti a inklinuje ke zdobnějším detailům, které se třpytí a lesknou. Eva je naopak víc nakloněna jednoduchosti.

Postel zhotovenou na míru je možné vysunout a proměnit v dvoulůžko. Výhodou jsou praktické úložné prostory a pro osoby vyššího věku i pohodlná výška lůžka.

Postel zhotovenou na míru je možné vysunout a proměnit v dvoulůžko. Výhodou jsou praktické úložné prostory a pro osoby vyššího věku i pohodlná výška lůžka.

FOTO: www.modernibyt.cz

„Přála jsem si najít místo pro své knihy, byla jsem zvyklá na velkou knihovnu,“ vzpomíná Jarka.

„Jasnou představu o interiéru jsem neměla, ale chtěla jsem ho světlý a ne moc barevný. Markéta nás obě vystihla přesně,“ dodává k současné podobě interiéru Eva.

Koupelna Evy je vybavená akrylátovou vanou Teiko, umyvadlem se skříňkou Keramag a armaturami Grohe.

Koupelna Evy je vybavena akrylátovou vanou Teiko, umyvadlem se skříňkou Keramag a armaturami Grohe.

FOTO: www.modernibyt.cz

Součástí koupelny Jarky je i klozet s bidetovou sprškou. Místo zde našla také pračka kombinovaná se sušičkou (LG). Nad ní ještě zbylo dost místa na další úložné prostory.

Součástí koupelny Jarky je i klozet s bidetovou sprškou. Místo zde našla také pračka kombinovaná se sušičkou. Nad ní ještě zbylo dost místa na další úložné prostory.

FOTO: www.modernibyt.cz

Do obou koupelen, díky částečně prosklené stěně a dveřím, proniká denní světlo. V konečném důsledku to přispívá k finanční úspoře za elektrickou energii.

V obou bytech je také položena světlá vinylová krytina v dekoru dřeva a jsou zde použity stejné tapety. Liší se pouze barevným odstínem. U Jarky jsou růžové, Eva je má laděny do světle béžového odstínu.

Prosklená lodžie slouží také jako kuřárna. Skříň tak trochu nahrazuje komoru, kam majitelka ukládá vysavač a další nezbytnosti.

Prosklená lodžie slouží také jako kuřárna. Skříň tak trochu nahrazuje komoru, kam majitelka ukládá vysavač a další nezbytnosti.

FOTO: www.modernibyt.cz

Markéta Fleischnerová
Navrhuje soukromé i komerční interiéry a nábytek. Věnuje se také vytváření interiérů v duchu feng-šuej. Stranou nezůstává ani dekorování interiéru. Pro jakékoli příležitosti připravuje květinové dekorace. Nabízí atraktivní službu nazvanou rychlodesign.

Lenka Saulichová, www.modernibyt.cz